Jak sprawdzić pisownię w obcym języku?

Jeśli tworzymy skoroszyt w języku obcym, musimy zadbać o sprawdzenie pisowni. Niestety, program Excel nie dysponuje tak prostym dostępem do zmiany języka jak w przypadku programu Word. Niemniej, sprawdzenie pisowni również w języku obcym jest tutaj możliwe.

Rozwiązanie:

 

Po wprowadzeniu wszystkich słów w języku obcym należy wejść w zakładkę Recenzjai wybrać przycisk „Pisownia”. Każde słowo, którego nie rozpozna program jako słowa pochodzącego z języka polskiego, wywoła wyświetlenie się nowego okna dialogowego. Jednocześnie należy pamiętać o tym, że część słów pokrywa się w językach nowożytnych oraz języku polskim, choć znaczą coś innego – wówczas nie pojawi się okno dialogowe, jeśli słowo w takiej formie zapisu występuje w języku polskim.

sprawdzanie pisowni

W innym przypadku otworzy się nowe okno dialogowe „Pisownia”. Domyślnie ustawiony jest tutaj język polski, więc wszystkie „Sugestie” (1) zostaną wyświetlone właśnie do tego języka. Aby zmienić język, należy wybrać odpowiedni z rozwijanej listy menu (2). Po wybraniu będzie on aktywny i okno samoczynnie się zamknie. Od tej pory w skoroszycie pisownia będzie sprawdzana pod kątem języka polskiego oraz wybranego języka, czyli angielskiego z Wielkiej Brytanii.

sprawdzanie pisowni

 

 

 

Zobacz również:

Jak stworzyć identyfikator dla pracownika?
Jak zmienić domyślną liczbę otwieranych arkuszy?
Jak i po co zablokować widok konkretnych komórek w arkuszu?
Jak znaleźć minimalne wartości w arkuszu?
Co zrobić, gdy tekst nie mieści się w komórce (zawijanie tekstu)?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady