Jak sprawdzić pisownię w obcym języku?

Jeśli tworzymy skoroszyt w języku obcym, musimy zadbać o sprawdzenie pisowni. Niestety, program Excel nie dysponuje tak prostym dostępem do zmiany języka jak w przypadku programu Word. Niemniej, sprawdzenie pisowni również w języku obcym jest tutaj możliwe.

Rozwiązanie:

 

Po wprowadzeniu wszystkich słów w języku obcym należy wejść w zakładkę Recenzjai wybrać przycisk „Pisownia”. Każde słowo, którego nie rozpozna program jako słowa pochodzącego z języka polskiego, wywoła wyświetlenie się nowego okna dialogowego. Jednocześnie należy pamiętać o tym, że część słów pokrywa się w językach nowożytnych oraz języku polskim, choć znaczą coś innego – wówczas nie pojawi się okno dialogowe, jeśli słowo w takiej formie zapisu występuje w języku polskim.

sprawdzanie pisowni

W innym przypadku otworzy się nowe okno dialogowe „Pisownia”. Domyślnie ustawiony jest tutaj język polski, więc wszystkie „Sugestie” (1) zostaną wyświetlone właśnie do tego języka. Aby zmienić język, należy wybrać odpowiedni z rozwijanej listy menu (2). Po wybraniu będzie on aktywny i okno samoczynnie się zamknie. Od tej pory w skoroszycie pisownia będzie sprawdzana pod kątem języka polskiego oraz wybranego języka, czyli angielskiego z Wielkiej Brytanii.

sprawdzanie pisowni

 

 

 

Zobacz również:

Jak zmienić liczby na datę?
Jak wydrukować wszystkie kolumny na jednej stronie?
Jak wstawić hiperłącze do pliku?
Jak automatycznie wykonać numerowanie kolumn bądź wierszy?
Jak nadać nazwy zakresom danych?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady