Jak stworzyć kalendarz adwentowy?

Wszystkie dzieci uczęszczające na religię zazwyczaj wykonują ćwiczenia związane z kalendarzem adwentowym. Nauczyciele religii przekonują, aby nie oferować dzieciom kalendarzy posiadających czekoladki pod konkretnymi numerami dni, jako że może to być niezgodne z przeznaczeniem wykorzystanie kalendarza. Wówczas możemy szybko podarować dziecku odpowiedni kalendarz adwentowy.

Rozwiązanie:

 

Aby stworzyć kalendarz adwentowy, należy wejść w menu „Plik” i wybrać opcję „Nowe”.

kalendarz

Następnie należy po prawej stronie kliknąć w folder „Kalendarze”, a potem wybrać opcję „Inne kalendarze”.

kalendarz

W kolejnym oknie należy wśród oferowanych szablonów wybrać opcję „Kalendarz adwentowy”.

kalendarz

Nowy kalendarz adwentowy zostanie załadowany. W obecnej formie należy zapisać go na komputerze. Aby działał, należy wejść w zakładkę „Pokaz slajdówi wybrać opcję „Od początku”. W ten sposób dziecko może klikać numery odpowiedzialne za kolejne dni grudnia, a w zamian wyświetlać się będą rozmaite grafiki.

kalendarz

 

 

Zobacz również:

Jak wstawić obiekt innego programu do prezentacji?
Jak usunąć nieużywane języki?
Jak wstawić gotowy układ slajdu?
Jak wstawić gotowe kształty do slajdu?
Jak ustawić rozdzielczość prezentacji?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady