Jak stworzyć listę rozwijaną w Wordzie?

Program Word pozwala nam zyskać dostęp do rozmaitych funkcji niewidocznych za pierwszym razem w menu programu. Wszystko to za sprawą funkcji dewelopera, które dają nam możliwość szybkiego  dodawania ciekawych formantów do dokumentu, bez konieczności wprowadzania elementów innych programów z pakietu.

Rozwiązanie:

Aby stworzyć listę rozwijaną, należy wejść  w zakładkę Deweloper, dodaną do wstążki menu, o czym we wcześniejszych poradach. Tam należy kliknąć na ikonę oznaczającą listę rozwijaną.

lista rozwijana

Po jej kliknięciu pojawi się w dokumencie, w miejscu, gdzie znajdował się kursor, nowe pole formantu.

lista rozwijana

Następnie należy kliknąć na pole, a potem na paskuDeweloper wybrać opcję „Właściwości”.

lista rozwijana

Otworzy się nowe okno dialogowe. W pierwszej jego części (1) wpisujemy tytuł dla danego pola wyboru. Następnie możemy wybrać dowolny styl formatowania (2) po zaznaczeniu okienka wyboru oraz wybraniu stylu z listy. Dalej mamy pole dodawania opcji wyboru (3). Wszystkie opcje można dodać, usunąć, zmodyfikować albo przesunąć nad czy pod pozostałe.

lista rozwijana

Po kliknięciu w polu dodawania wyboru opcji „Dodaj” otworzy się nieduże okno, w którym wpisujemy nazwę nowego elementu wyboru i klikamy „OK” dla zatwierdzenia wprowadzonej wartości.

lista rozwijana

Po wprowadzeniu elementów wyboru klikamy na okno i wybieramy z paska menu Dewelopera opcję „Grupuj”. Teraz, po kliknięciu na monit „Wybierz element”, pokaże się boczna strzałka. Po kliknięciu na nią otworzy się pole wyboru listy rozwijanej z wprowadzonymi przez nas wartościami.

lista rozwijana

 

Zobacz również:

Jak dodać wypunktowanie tekstu?
Jak posortować alfabetycznie tekst?
Jak ustawić obrazek za tekstem?
Jak dodawać efekty artystyczne do obrazów?
Jak masowo zmieniać formatowanie wybranych fragmentów tekstu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady