Jak stworzyć niestandardową kartę w wstążce menu?

W menu każdego programu mamy kilka domyślnie stworzonych kart na wstążce menu. W tych kartach zawarte są rozmaite opcje, które zwykle wystarczają do obsługi danego programu. Jeśli jednak pracujemy w programie niestandardowo i dotychczasowe karty menu nie są dla nas wystarczające – możemy dodać własną kartę z wybranymi opcjami.

Rozwiązanie:

 

Aby dodać niestandardową kartę we wstążce menu, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na nazwę którejkolwiek karty, a następnie wybrać opcję „Dostosuj wstążkę”.

karta

Otworzy się nowe okno dialogowe. Na początek należy wybrać polecenie „Nowa karta” (1). Następnie nad kolumną po lewej stronie, z rozwijanej listy, należy wybrać „Polecenia, których nie ma na Wstążce” (2). Poniżej zostaną wyświetlone polecenia (3), które mogą nam się przydać, a które nie są umieszczone w którejkolwiek karcie. Aby któreś z nich dodać do nowej grupy niestandardowej, należy wybrać opcję „Dodaj” (4). Po skończeniu konstruowania karty klikamy „OK” (5).

karta

Od tej pory karta jest dodana do naszych kart menu, domyślnych dla programu. Oczywiście, nazwy zarówno karty, jak również poszczególnych grup opcji można dowolnie zmieniać.

karta

Zobacz również:

Jak usunąć hiperłącze?
Jak policzyć ilość komórek o tej samej wartości?
Jak wstawić przycisk opcji do arkusza?
Jak stworzyć identyfikator dla pracownika?
Jak ustawić filtr w tabeli?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady