Jak stworzyć spis telefonów w firmie?

Każda firma czy organizacja potrzebuje jednego miejsca, w którym będzie zbierała dane swoich pracowników. Jest to niezbędne choćby do szybkiego kontaktu w jakichkolwiek sprawach związanych z obowiązkami zawodowymi czy kwestiami kadrowymi. Program Excel udostępnia możliwość szybkiego utworzenia podobnego spisu bez większych wysiłków.

Rozwiązanie:

 

Aby stworzyć spis telefonów w firmie, należy wejść w menu „Plik” i wybrać opcję „Nowe”.

spis

Następnie w dziale szablonów należy wybrać przycisk „Książki”, potem „Książki adresowe”.

spis

Na końcu otworzą się dwa szablony tworzenia spisu telefonów dla organizacji czy firmy. Należy wybrać jeden z nich. Zostanie on otwarty w nowym oknie.

spis

W powstałym spisie mamy kilka gotowych kolumn, które pozwalają wiersz po wierszu i komórka po komórce wpisywać dane dotyczące pracowników. W górnym prawym rogu znajduje się miejsce, w którym można wpisać datę ostatniej aktualizacji spisu. Co więcej, taki spis można również wydrukować czy udostępnić innym pracownikom.

spis

Aby edytować nazwę spisu, należy kliknąć na komórkę B2 (1), a następnie w polu formuły (2) wpisać nową nazwę i zatwierdzić klawiszem „Enter”. Następnie należy pamiętać o zapisaniu pliku na komputerze.

spis

Zobacz również:

Jak zmienić obszar wydruku?
Jak wstawić tytuły do wydruku arkuszy?
Jak zmienić liczby na datę?
Jak stworzyć drzewo genealogiczne?
Jak przypisać kolor do wartości komórek?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady