Jak stworzyć spis treści w dokumencie?

Spis treści jest przydatny zarówno w pracach na studia, jak również przy tworzeniu rozmaitych form literackich, w których istotną rolę gra nawigacja po dokumencie. Tworzenie spisu treści okazuje się nie tylko proste, ale również bardzo przydatne.

Rozwiązanie:

Aby wstawić w dokumencie spis treści, należy na początku wejść w zakładkę wstążki menu „Odwołania”, a następnie kliknąć w przycisk „Spis treści”.

spis tresci

Rozwinie się kolejna lista, która pozwala na wybranie formatu danego spisu treści. W podglądzie zobaczymy, w jaki sposób będzie wyglądała forma graficzna tytułów i podtytułów. Wybranie którejś z opcji poprzez kliknięcie na nią pozwoli na wybranie odpowiedniego spisu treści, którego forma najbardziej nam odpowiada.

spis tresci

Zobacz również:

Jak wygenerować korespondencję seryjną używając danych z Excela?
Jak zawinąć tekst niestandardowo wokół obrazka?
Jak wydrukować adres na kopercie?
Kiedy używać widoku strony „Wersja robocza”?
Jak automatycznie wygenerować bibliografię?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady