Jak stworzyć zakładkę do książki?

Zakładki do książki są rzeczą wygodną i niezwykle praktyczną: korzystać z nich mogą nie tylko osoby lubiące literaturę, ale również uczniowie czy studenci, którzy potrzebują czegoś do zaznaczania etapów nauki. Co więcej, zakładka wydrukowana na twardym papierze może być również miłym upominkiem albo dodatkiem do prezentu.

Rozwiązanie:

 

Aby stworzyć zakładkę do książki, należy wejść w menu „Plik” i wybrać opcję „Nowe”.

zakładka

Następnie należy w prawym, otwartym polu wybrać opcję „Książki”, a następnie wejść w folder „Zakładki”. W otwartym folderze należy wybrać zakładkę, która najbardziej będzie odpowiadała naszym oczekiwaniom.

zakładka

Zakładka otworzy się w nowym oknie. Na dwóch osobnych stronach mamy przód i tył zakładki, dzięki czemu możemy wydrukować ją, odpowiednio układając wcześniej papier. Wydrukowanie na sztywnym papierze pozwoli na dłuższe używanie zakładki; można wprowadzić na nią również dane naszej firmy.

zakładka

Zobacz również:

Jak wstawić równanie matematyczne w programie Word?
Jak wstawić tabelę z szablonu?
Jak dodać indywidualny spis treści w dokumencie?
Jak stworzyć spis ilustracji?
Jak dodać plik PDF do programu pakietu Office?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady