Jak szybko dodać cień do tekstu w slajdzie?

Istnieje wiele narzędzi, które pozwalają na dodanie cienia do tekstu w slajdzie. Tworzenie prezentacji jest jednak tak zajmujące i wymaga wykonania tylu czynności, że dobrze jest korzystać z jak najprostszych i najszybszych rozwiązań. Oto jedno z nich.

Rozwiązanie:

Aby dodać szybko cień do tekstu na slajdzie, należy zaznaczyć pole tekstowe z wpisanym tam tekstem.

cień

Następnie należy wejść w menu „Narzędzia główne”, usytuowane we wstążce menu, i wybrać przycisk odpowiedzialny za wprowadzenie cienia do tekstu.

cień

Tekst z cieniem będzie prezentował się następująco:

cień

Należy pamiętać, że opcja ta zazwyczaj wyróżnia tekst, dlatego należy stosować ją z rozwagą. Co więcej, jest to również opcja, która powoduje zwiększenie obszaru zajmowanego przez tekst, dlatego nie należy stosować jej z czcionkami pogrubionymi, bardzo zbitymi oraz przy małych odstępach między literami – inaczej spowoduje to nieczytelność tekstu, jak w poniższym przykładzie:

cień

Zobacz również:

Jak zapisać prezentację jako plik wideo?
Jak automatycznie uruchamiać prezentację po starcie Windows 7?
Jak skopiować animację w slajdzie?
Jak formatować SmartArt jako grafikę?
Jak usunąć elementy zarejestrowanej prezentacji?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady