Jak szybko dodać cień do tekstu w slajdzie?

Istnieje wiele narzędzi, które pozwalają na dodanie cienia do tekstu w slajdzie. Tworzenie prezentacji jest jednak tak zajmujące i wymaga wykonania tylu czynności, że dobrze jest korzystać z jak najprostszych i najszybszych rozwiązań. Oto jedno z nich.

Rozwiązanie:

Aby dodać szybko cień do tekstu na slajdzie, należy zaznaczyć pole tekstowe z wpisanym tam tekstem.

cień

Następnie należy wejść w menu „Narzędzia główne”, usytuowane we wstążce menu, i wybrać przycisk odpowiedzialny za wprowadzenie cienia do tekstu.

cień

Tekst z cieniem będzie prezentował się następująco:

cień

Należy pamiętać, że opcja ta zazwyczaj wyróżnia tekst, dlatego należy stosować ją z rozwagą. Co więcej, jest to również opcja, która powoduje zwiększenie obszaru zajmowanego przez tekst, dlatego nie należy stosować jej z czcionkami pogrubionymi, bardzo zbitymi oraz przy małych odstępach między literami – inaczej spowoduje to nieczytelność tekstu, jak w poniższym przykładzie:

cień

Zobacz również:

Jak włączyć numerowanie slajdów?
Jak szybko powiększyć slajd?
Jak edytować gotowe efekty przejścia slajdu?
Jak wstawić tabelę do slajdu?
Jak wstawić obiekt clipart do slajdu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady