Jak szybko dodać hasło do spisu treści?

Zazwyczaj spis treści tworzymy po tym, jak stworzymy cały dokument. Zdarza się jednak, że mamy rozmaite rzeczy do dodawania w konkretnym spisie, podczas tworzenia dokumentu. Wówczas możemy zastosować jedno z rozwiązań skrótowych.

Rozwiązanie:

Jeśli akapit, który właśnie tworzymy, chcemy dodać jako hasło do spisu treści, pomoże nam w tym opcja znajdująca się w zakładce menu „Odwołania” o nazwie „Dodaj tekst”.

spis tresci

Po kliknięciu na tę opcję rozwinie się krótka lista. W sposób automatyczny zaznaczona jest tam opcja „Nie pokazuj w spisie treści”. Mamy jednak możliwość jej zmiany. Zależnie od zaznaczonego poziomu, zostanie dodana jako poziom 1, 2 albo 3, czyli jako tytuł rozdziału, jego podpunkt czy podrozdział i jeszcze mniejsza, wybrana przez nas w ramach spisu treści jednostka.

spis tresci

Ważne jest, aby pamiętać, że takie dodawania hasła do spisu treści należy zachować jedynie przy pisaniu nazwy rozdziału, podrozdziału czy podpunktu, inaczej do spisu treści doda się cała treść akapitu, zaburzają jego formę graficzną.

Zobacz również:

Jak zapisać dokument z obsługą makr?
Jak usunąć pustą stronę?
Jak utworzyć etykiety z adresami pobranymi z Excela?
Jak wstawić tabelę z szablonu?
Jak usunąć numerację stron?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady