Jak szybko usunąć formatowanie tekstu ze slajdu?

Czasami, tworząc prezentację, testujemy rozmaite formy wyglądu tekstu. Zazwyczaj nie jesteśmy z nich zadowoleni za pierwszym razem i chcemy wrócić do tekstu o bazowym wyglądzie, co może być niemożliwe, jeśli wykonywaliśmy w trakcie również inne czynności. Zdarza się również, że potrzebujemy edytować starą prezentację, w której tekst ma wyglądać zupełnie inaczej. Dobrze jest wówczas wykorzystać sposób na szybkie usuwanie formatowania tekstu ze slajdu.

Rozwiązanie:

Aby usunąć szybko formatowanie tekstu ze slajdu, należy zaznaczyć pole tekstowe w slajdzie, gdzie znajduje się tekst, który chcemy poprawić.

formatowanie

Następnie należy wejść w menu „Narzędzia główne” na wstążce menu i wybrać przycisk odpowiedzialny za usuwanie formatowania.

formatowanie

Tekst bez formatowania wygląda następująco – ma opcje domyślne dla naszej prezentacji.

formatowanie

Istnieje również możliwość zaznaczenia kilku pól tekstowych naraz i wspólnego usunięcia formatowania. Należy wówczas kliknąć na slajd, a następnie wybrać skrót klawiszowy lewy CTRL + A, odpowiedzialny za zaznaczenie wszystkich pól. Warto dodać, że sposób ten podziała również na inne obiekty w slajdzie. Jeśli więc mamy tam zarówno pola tekstowe, jak i obrazy, możemy zaznaczyć wyłącznie pola tekstowe, przytrzymując lewy CTRL i klikając po kolei na pola.

Zobacz również:

Jak nagrać i dodać dźwięk do prezentacji?
Jak zmienić tekst w grafikę SmartArt?
Jak edytować grafiki SmartArt?
Jak wstawić obiekt SmartArt do prezentacji?
Jak sprawdzić zgodność pliku podczas zapisywania w starszej wersji?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady