Jak szybko usunąć formatowanie tekstu ze slajdu?

Czasami, tworząc prezentację, testujemy rozmaite formy wyglądu tekstu. Zazwyczaj nie jesteśmy z nich zadowoleni za pierwszym razem i chcemy wrócić do tekstu o bazowym wyglądzie, co może być niemożliwe, jeśli wykonywaliśmy w trakcie również inne czynności. Zdarza się również, że potrzebujemy edytować starą prezentację, w której tekst ma wyglądać zupełnie inaczej. Dobrze jest wówczas wykorzystać sposób na szybkie usuwanie formatowania tekstu ze slajdu.

Rozwiązanie:

Aby usunąć szybko formatowanie tekstu ze slajdu, należy zaznaczyć pole tekstowe w slajdzie, gdzie znajduje się tekst, który chcemy poprawić.

formatowanie

Następnie należy wejść w menu „Narzędzia główne” na wstążce menu i wybrać przycisk odpowiedzialny za usuwanie formatowania.

formatowanie

Tekst bez formatowania wygląda następująco – ma opcje domyślne dla naszej prezentacji.

formatowanie

Istnieje również możliwość zaznaczenia kilku pól tekstowych naraz i wspólnego usunięcia formatowania. Należy wówczas kliknąć na slajd, a następnie wybrać skrót klawiszowy lewy CTRL + A, odpowiedzialny za zaznaczenie wszystkich pól. Warto dodać, że sposób ten podziała również na inne obiekty w slajdzie. Jeśli więc mamy tam zarówno pola tekstowe, jak i obrazy, możemy zaznaczyć wyłącznie pola tekstowe, przytrzymując lewy CTRL i klikając po kolei na pola.

Zobacz również:

Jak zapisać prezentację jako plik wideo?
Gdzie znajdują się szablony prezentacji?
Jak wstawić gotowe równanie matematyczne do slajdu?
Jak wstawić obiekt SmartArt do prezentacji?
Jak ustawić przyciski przełączania slajdów?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady