Jak szybko zamienić Enter na spację?

Jeśli tworzymy rozmaite dokumenty albo kopiujemy je z internetu bez formatowania, może zdarzyć się, że linijki oddzielone są enterem, tworząc kolejne akapity, zamiast znajdować się po prostu po spacji. Czasami w ten sposób urywane są całe zdania. Zamiast przesuwać je ręcznie, możemy wykonać proste działanie, które pozwoli nam na usunięcie akapitów z całego dokumentu i zamiany ich na spację – albo wykonanie tego działa jedynie w wybranych fragmentach.

Rozwiązanie:

Aby zamienić wszystkie entery na spację, należy przede wszystkim wejść w menu „Narzędzia główne” i wybrać opcję „Zamień”.

zamien

Następnie otworzy się nowe okno dialogowe, w którym klikamy opcję „Więcej”.

zamien

Okno rozszerzy się, a my dostaniemy do dyspozycji konkretne opcje. Najpierw klikamy w pole przy opcji „Znajdź” albo „Zamień na”, a następnie zjeżdżamy na dół i wybieramy przycisk „Specjalne”.

zamien

Otworzy się rozwijana lista znaków. Do pola „Znajdź” dobieramy „Znak akapitu” (1), zaś do opcji „Zamień na” – pozycję „Spacja nierozdzielająca” (2), czyli miękka.

zamien

Gdy wybierzemy obie te opcje, mamy dwa wyjścia. Pierwsze to wybieranie po kolei linijek wraz z ich przeglądaniem i decydowanie, czy będziemy chcieli je zamienić. W takim wypadku klikamy najpierw „Znajdź następny” (1), a potem „Zamień” (2). Jeśli jesteśmy pewni, że chcemy zamienić wszystkie entery na spacje, wybieramy opcję „Zamień wszystko” (3), która dokona zmian w całym dokumencie.

zamien

Zobacz również:

Jak wyłączyć minipasek narzędzi formatowania?
Jak zmienić rozmiar całości lub części tabeli?
Jak przetłumaczyć tekst za pomocą Worda?
Jak zmienić wygląd tabeli za pomocą stylów formatowania?
Jak ustawić obiekt dokładnie na środku strony?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady