Jak umieścić wykres z Excela w dokumencie Word?

Problem:
Jak umieścić wykres z Excela w dokumencie Word?
 
Jeśli chcemy umieścić w dokumencie wykres, który mamy gotowy w Excelu nie trzeba go tworzyć od nowa w Wordzie. Najprostszym sposobem do osiągnięcia tego celu jest Kopiowanie. Dodatkowo opcja ta pozwala nam zachować wszystkie możliwości edycji wykresu – takie jak zmiana stylu, zmiana układu wykresu czy aktualizacja danych. Po skopiowaniu danego wykresu można także Odświeżać dane – w ten sposób zmiany dokonane w oryginalnym pliku (w Excelu) będą nanoszone na naszym wykresie w Wordzie.

Rozwiązanie:
Pokażemy krok po kroku jak skopiować wykres z pliku Excela dane.xlsx do dokumentu Word wykres.doc.
 
Na początek otwieramy oba pliki.
 
W pliku dane.xlsx przechodzimy na zakładkę zawierającą wykres. Klikamy myszą w obszarze wykresu, tak aby go zaznaczyć. Naciskamy klawisze Ctrl + C na klawiaturze (można także wybrać Kopiuj z menu podręcznego dostępnego po naciśnięciu prawego przycisku myszy). Przechodzimy do pliku wykres.docx.
Ustawiamy kursor w miejscu gdzie ma się znajdować wykres. Naciskamy klawisze Ctrl + V (inaczej Wklejanie) na klawiaturze (można też skorzystać z menu podręcznego myszy – opcja Wklej).
 
W tym momencie w pliku wykres.docx pojawił się wykres dokładnie w takiej samej postaci jak ten w pliku dane.xlsx.
 
Jeśli klikniemy myszą na obszarze obiektu zauważamy pojawienie się karty kontekstowej Narzędzia wykresów.
 
Zawiera ona 3 karty: Projektowanie, Układ i Formatowanie.
Paski są prawie identyczne jak te w Excelu, a więc szczegółowych informacji jak formatować wykres szukajcie w poradach dotyczących wykresów w programie Excel.
 
Omówię tu jedynie dwa narzędzia takie jak Odśwież dane i Edytuj dane dostępne na karcie Projektowanie w sekcji Dane, szczególnie przydatne w Wordzie.
 
  • Formant Odśwież dane łączy się z plikiem źródłowym Excela i uaktualnia dane na wykresie. Tego przycisku nalezy użyć jeśli dokonamy jakiejś zmiany w oryginalnym wykresie (w Excelu).
  • Formant Edytuj dane daje możliwość zmieniania oryginalnego wykresu – a więc otwiera plik dane.xlsx.

Zobacz również:

Jak dodać numerację stron?
Jak ustawić obramowanie strony?
Jak stworzyć listę rzeczy do zrobienia?
Jak dodać tekst obok grafiki?
Jak zmienić rozmiar całości lub części tabeli?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady