Jak uruchomić program w prezentacji?

Bardziej rozbudowane prezentacje mają w sobie funkcje, które związane są z uruchamianiem za pomocą odpowiednio wstawionych przycisków rozmaitych opcji. Jedną z opcji jest włączenie dodatkowego programu po kliknięciu myszką.

Rozwiązanie:

Aby uruchomić program w prezentacji, należy najpierw wejść w zakładkę „Narzędzia główne” i kliknąć w rozwijane menu dodające autokształty.

program

Następnie z listy „Przyciski akcji” należy wybrać przycisk odpowiedzialny za rozpoczęcie akcji.

program

Pokaże się opcja rysowania przycisku – przycisk można umieścić w dowolnym miejscu slajdu oraz może on być dowolnych rozmiarów.

program

Po umieszczeniu przycisku uruchomi się nowe okno dialogowe. Należy zaznaczyć opcję „Uruchom program”, a następnie przez przycisk „Przeglądaj” wybrać program, który ma być uruchomiony. Wybór zatwierdzamy przyciskiem „OK”.

program

Po kliknięciu w przycisk w trakcie odtwarzania zostanie uruchomiony wybrany program.

 

 

Zobacz również:

Jak zmienić styl zdjęcia w albumie fotograficznym?
Jak szybko stworzyć prosty dyplom?
Jak ustawić przejście slajdu po kliknięciu myszą?
Jak wydrukować kilka slajdów na jednej stronie?
Jak zapisać prezentację jako film?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady