Jak ustawić automatyczne zapisywanie dokumentu?

Problem:

Jak ustawić automatyczne zapisywanie dokumentu?

Pracując z ważnymi dokumentami musimy pamiętać o zapisywaniu dokumentu na wypadek awarii, aby nie utracić naszej pracy. Lepszym sposobem niż ręczne zapisywanie jest ustawienie Autozapisywania. Dzięki temu możemy poświęcić całą uwagę na pisanie, a program zajmie się zapisywaniem wyników za nas.

Rozwiązanie:


Żeby ustawić Autozapisywanie skorzystamy z ustawień programu.

Klikamy symbol Office w lewym górnym rogu. Wybieramy przycisk Opcje programu Word. Pojawia się okno dialogowe Opcje programu Word.

Z listy z lewej strony wybieramy Zapisywanie. W grupie zapisywanie dokumentów z prawej strony zaznaczamy Zapisz informację Autoodzyskiwania i wpisujemy odpowiednią ilość czasu. My ustawimy bezpiecznie małą długość czasu: 1 minutę.

Teraz wystarczy już tylko kliknąć OK i nasza praca jest zabezpieczona przed przypadkowym utraceniem. Co minutę program zapisuje kopię, którą będzie można odzyskać w przypadku awarii systemu lub programu.

Zobacz również:

Jak porównać dwie wersje dokumentu Word?
Jak zmienić tekst na tabelę?
Jak szybko dodać hasło do spisu treści?
Jak sprawdzić pisownię dokumentu w obcym języku?
Jak skopiować tekst do Worda bez formatowania?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady