Jak ustawić gotowy dźwięk przejścia slajdu?

W programie PowerPoint ustawić można wszystkie parametry tworzonej prezentacji, od jej treści, aż po efekty wizualne oraz dźwiękowe.

Niekiedy dźwięki nie są konieczne w prezentacji, a wręcz mogą zakłócać odbiór jej treści przez grono osób, dla których prezentacja jest odtwarzana. Wówczas można zrezygnować z dźwięków całkowicie, bądź zostawić jedynie te, które świadczą o przechodzeniu slajdu.

Takie zastosowanie dźwięków przejścia slajdu pozwala na wyraźne zaznaczenie zmiany omawianego w prezentacji tematu. Program PowerPoint udostępnia całą grupę dźwięków wbudowanych w program, umożliwiających ich dodanie właśnie jako efektów dźwiękowych przejścia slajdów.

Rozwiązanie:

 

Aby ustawić gotowy dźwięk przejścia slajdu, należy wejść w zakładkę „Przejścia”, a następnie menu Chronometraż.

chronometraz

Następnie w menu należy wybrać dźwięk (1), który nas interesuje, ustawić, jak długo ma być odtwarzany (2). W sytuacji, gdy chcemy, aby dźwięk dotyczył wszystkich postów, musimy najpierw zadbać, aby wszystkie miały ustawiony ten sam gotowy efekt przejścia. Wówczas naciskamy „Zastosuj do wszystkich” (3).

dzwiek-przejscia-slajdu

Zobacz również:

Jak z tekstu stworzyć nowy slajd?
Jak wydrukować nagłówek i stopkę w slajdach?
Gdzie znajdują się szablony prezentacji?
Jak wydrukować kilka slajdów na jednej stronie?
Dodawanie przejść

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady