Jak ustawić gotowy dźwięk przejścia slajdu?

W programie PowerPoint ustawić można wszystkie parametry tworzonej prezentacji, od jej treści, aż po efekty wizualne oraz dźwiękowe.

Niekiedy dźwięki nie są konieczne w prezentacji, a wręcz mogą zakłócać odbiór jej treści przez grono osób, dla których prezentacja jest odtwarzana. Wówczas można zrezygnować z dźwięków całkowicie, bądź zostawić jedynie te, które świadczą o przechodzeniu slajdu.

Takie zastosowanie dźwięków przejścia slajdu pozwala na wyraźne zaznaczenie zmiany omawianego w prezentacji tematu. Program PowerPoint udostępnia całą grupę dźwięków wbudowanych w program, umożliwiających ich dodanie właśnie jako efektów dźwiękowych przejścia slajdów.

Rozwiązanie:

 

Aby ustawić gotowy dźwięk przejścia slajdu, należy wejść w zakładkę „Przejścia”, a następnie menu Chronometraż.

chronometraz

Następnie w menu należy wybrać dźwięk (1), który nas interesuje, ustawić, jak długo ma być odtwarzany (2). W sytuacji, gdy chcemy, aby dźwięk dotyczył wszystkich postów, musimy najpierw zadbać, aby wszystkie miały ustawiony ten sam gotowy efekt przejścia. Wówczas naciskamy „Zastosuj do wszystkich” (3).

dzwiek-przejscia-slajdu

Zobacz również:

Jak dodać gotowy motyw do slajdu?
Jak ustawić przyciski przełączania slajdów?
Jak dodać zaufanego wydawcę?
Jak dodać teksturę jako tło slajdu?
Jak włączyć numerowanie slajdów?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady