Jak ustawić kierunek tekstu w slajdach?

Program PowerPoint to wszechstronne narzędzie do tworzenia rozmaitych prezentacji, które potem można prezentować czy przygotować w formie drukowanej.

Dla wygody użytkowników niezbędne jest nieraz używanie innego kierunku tekstu w slajdzie, niż ten standardowo ustawiony, poziomy, od lewej do prawej.

Dzięki rozwiniętym funkcjom programu możliwe jest ustawienie w polu tekstowym kierunku tekstu indywidualnie nie tylko dla każdego slajdu, ale również dla każdej ramki tekstowej w slajdzie.

Rozwiązanie:

 

W pole tekstowe wpisz tekst, a następnie kliknij w nie, aby było zaznaczone jako aktywne. Z zakładki Wstawianie wybierz opcję „Kierunek tekstu”.

kierunek-tekstu

Z rozwijanego menu wybierz opcję (1), która Cię interesuje, bądź kliknij w przycisk „Więcej opcji…” (2).

kierunek-tekstu

Otworzy się nowe okno dialogowe „Formatowanie efektów tekstowych”, z którego, prócz wcześniej wskazanych opcji, wybrać można również sposób jego wyrównania.

kierunek-tekstu

Zobacz również:

Jak wstawić gotowe równanie matematyczne do slajdu?
Jak zmienić tekst w grafikę SmartArt?
Jak dodać gotowy motyw do slajdu?
Jak wstawić obiekt clipart do slajdu?
Jak dodać nowy slajd?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady