Jak ustawić marginesy dokumentu do bindowania?

Jeśli praca w programie Word ma być potem wydrukowana oraz przeznaczona do bindowania, należy odpowiednio ją przygotować pod kątem właściwych marginesów. Choć zwykle marginesy są z góry narzucone do tekstów przeznaczonych do bindowania, to jednak warto poznać jeden trik, który znacznie ułatwi bindowanie oraz sprawi, że nie zostanie one wykonane zbyt blisko tekstu.

Rozwiązanie:

 

Aby ustawić marginesy do bindowania, należy wejść w zakładkę „Układ strony”, wybrać menu rozwijane „Marginesy”, a tam opcję „Marginesy niestandardowe”.

marginesy

Tam w polu można wpisać własne wartości marginesów (1). Z rozwijanej listy (2) należy wybrać opcję „Marginesy lustrzane”. Następnie należy zwrócić uwagę, aby w kolejnej rozwijanej liście (3) była wybrana opcja „Cały dokument”. Wybór zatwierdzamy przyciskiem „OK” (4).

marginesy

Marginesy lustrzane to idealne marginesy do dokumentów, które mają być potem bindowane. Dzięki lustrzanemu odbiciu w miejscu złączenia kartek, a więc bindowania, jest większa przestrzeń marginesu, co zapobiega bindowaniu zbyt blisko tekstu.

 

 

Zobacz również:

Jak szybko dodać hasło do spisu treści?
Jak ponumerować wiersze w Wordzie?
Jak wygenerować korespondencję seryjną używając danych z Excela?
Co zrobić, gdy zniknie pasek narzędzi?
Jak masowo zmieniać formatowanie wybranych fragmentów tekstu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady