Jak ustawić obiekt dokładnie na środku strony?

Czasami podczas tworzenia rozmaitych dokumentów w programie Word, potrzebujemy również wstawić konkretną grafikę, dzięki której można na przykład zilustrować to, o czym wcześniej pisaliśmy.

Zawsze ustawiamy położenie grafiki względem tekstu, często jednak potrzebujemy, aby znalazła się ona dokładnie na środku strony, a to już nie jest takie proste.

Rozwiązanie:

 

Aby ułożyć grafikę dokładnie pośrodku strony, musimy najpierw pamiętać, aby ustawić jej właściwości względem tekstu na te „Z zawijaniem tekstu”. Tylko wówczas można wykonać wyrównanie na stronie, ponieważ tekst nie będzie blokował obrazka. Aby wybrać tę opcję, należy kliknąć na obrazek czy wstawiony obiekt, następnie wejść w zakładkę „Narzędzia obrazów” i „Formatowanie”, a potem wybrać którąś z opcji w rozwijanym menu „Położenie”, w dziale „Z zawijaniem tekstu”.

na środku

Następnie, znów w menu „Narzędzia obrazów” i „Formatowanie”, należy wybrać rozwijane menu „Wyrównaj”.

na środku

Tam, po rozwinięciu menu, należy wybrać dwie opcje: „Wyrównaj do środka w poziomie” oraz „Wyrównaj do środka w pionie”.

na środku

Zobacz również:

Jak poprawiać tekst innego użytkownika w Wordzie?
Jak włączyć kartę narzędzi do programowania w VBA
Jak ustawić obrazek równo z tekstem?
Jak prawidłowo przygotować nadruk na kopertę?
Jak ustawić automatyczne zapisywanie dokumentu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady