Jak ustawić przejście slajdu po kliknięciu myszą?

Program PowerPoint używany jest przede wszystkim do tworzenia prezentacji, które potem odtwarzane są przed określonym grupami odbiorców danej treści.

Zazwyczaj prezentacje są odtwarzane z powodów naukowych bądź na spotkaniach zawodowych, gdy istotne jest, aby treść prezentacji stanowiło tło dla tego, co mówi akurat wykładowca.

Jeżeli czasu jest wystarczająco dużo, aby obszernie zaprezentować cały materiał, istnieje możliwość ustawienia odpowiedniego ustawienia przejścia slajdów tak, aby zmieniły się one po kliknięciu myszą.

Rozwiązanie:

 

Aby ustawić przejście slajdu po kliknięciu myszą, należy wejść w zakładkę  „Przejścia” oraz zbiór opcji Chronometraż.

chronometraż

W menu „Przełącz slajd” należy zaznaczyć opcję „Przy kliknięciu myszą” (1). Jednocześnie należy zadbać o to, aby opcja „Po:” z możliwością zaznaczenia czasu przejścia była wyłączona. Zmiany zostaną zapisane dla aktualnego slajdu, więc jeśli efekt ma działać w całej prezentacji, należy kliknąć przycisk „Zastosuj do wszystkich” (2).

przejście-slajdu

Zobacz również:

Jak szybko zmienić wielkość liter w slajdzie?
Jak stworzyć graficzny łańcuch pokarmowy w slajdzie?
Jak sprawić, aby slajd się nie wyświetlał w trakcie prezentacji bez usuwania go?
Jak wyłączyć tło podczas edycji prezentacji?
Jak edytować styl tła slajdu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady