Jak ustawić rozdzielczość prezentacji?

Program PowerPoint pozwala na przygotowanie na swoim komputerze prezentacji, która może być następnie odtworzona na innym komputerze.

W związku z tym zachodzi jednak ryzyko, że to, co wyglądało dobrze w rozdzielczości odpowiedniej dla naszego komputera, nie będzie się tak prezentowało na komputerze, który posiada monitor o innej rozdzielczości.

Problem ten szczególnie dotyczy tych prezentacji, w których jest dużo szczegółów i które docelowo są wyświetlane na ekranie większym niż ten, na którym zostały stworzone.

Z tego powodu dobrze jest ustawić odpowiednią rozdzielczość prezentacji, tak aby była ona dostosowana do komputera, na którym będzie odtwarzana.

Rozwiązanie:

 

Aby ustawić rozdzielczość prezentacji, należy wejść w zakładkę Pokaz slajdów i zbiór opcji „Monitory”. Następnie należy kliknąć na rozwijane menu Rozdzielczość, z którego należy wybrać odpowiednią wartość.

rozdzielczość-prezentacji

Rozdzielczość 640×480 daje możliwość najszybszego odtwarzania prezentacji, ale jednocześnie w najsłabszej jakości. Rozdzielczość 1366×768 daje świetne efekty wizualne, ale może stwarzać problemy przy odtwarzaniu prezentacji, jeśli komputer nie jest odpowiednio dobry pod kątem parametrów.

Zobacz również:

Jak ustawić efekty zdjęć w albumie fotograficznym?
Jak zapisać własny szablon prezentacji?
Jak edytować motyw tła slajdu?
Jak szybko dodać cień do tekstu w slajdzie?
Jak usunąć nieużywane języki?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady