Jak ustawić rozdzielczość prezentacji?

Program PowerPoint pozwala na przygotowanie na swoim komputerze prezentacji, która może być następnie odtworzona na innym komputerze.

W związku z tym zachodzi jednak ryzyko, że to, co wyglądało dobrze w rozdzielczości odpowiedniej dla naszego komputera, nie będzie się tak prezentowało na komputerze, który posiada monitor o innej rozdzielczości.

Problem ten szczególnie dotyczy tych prezentacji, w których jest dużo szczegółów i które docelowo są wyświetlane na ekranie większym niż ten, na którym zostały stworzone.

Z tego powodu dobrze jest ustawić odpowiednią rozdzielczość prezentacji, tak aby była ona dostosowana do komputera, na którym będzie odtwarzana.

Rozwiązanie:

 

Aby ustawić rozdzielczość prezentacji, należy wejść w zakładkę Pokaz slajdów i zbiór opcji „Monitory”. Następnie należy kliknąć na rozwijane menu Rozdzielczość, z którego należy wybrać odpowiednią wartość.

rozdzielczość-prezentacji

Rozdzielczość 640×480 daje możliwość najszybszego odtwarzania prezentacji, ale jednocześnie w najsłabszej jakości. Rozdzielczość 1366×768 daje świetne efekty wizualne, ale może stwarzać problemy przy odtwarzaniu prezentacji, jeśli komputer nie jest odpowiednio dobry pod kątem parametrów.

Zobacz również:

Jak automatycznie uruchamiać prezentację po starcie Windows 7?
Jak zapisać własny szablon prezentacji?
Jak usunąć zaufanego wydawcę?
Jak edytować gotowe kształty wstawione do slajdów?
Dodawanie animacji

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady