Jak usunąć dane osobiste z informacji dokumentu?

W każdym dokumencie Word, który tworzymy, domyślnie zapisywane są informacje jego dotyczące. Nie zawsze jednak chcemy, aby informacje te były dalej udostępniane, zwłaszcza gdy wysyłamy plik do osób nam bliżej nieznanych. Wówczas możemy zadbać o to, aby informacje były w prosty sposób usunięte przed wglądem osób trzecich.

Rozwiązanie:

Dane osobiste to zazwyczaj nazwa autora oraz pokrewne informacje. Ich obecność nie zawsze jest konieczna w dokumentach.

Aby usunąć dane osobiste z informacji dokumentu, należy wejść w menu „Plik” i wybrać zakładkę „Informacje”.

dane osobiste

W dziale „Przygotuj do udostępniania” znajduje się opcja „Wyszukaj problemy”. Po jej kliknięciu rozwija  się menu, z którego należy wybrać „Przeprowadź inspekcję dokumentu”.

dane osobiste

Otworzy się nowe okno dialogowe „Inspektor dokumentów”. Należy odznaczyć w nim wszystkie opcje oprócz „Właściwości dokumentu i informacje osobiste”. Następnie należy kliknąć przycisk „Inspekcja”.

dane osobiste

Gdy inspekcja zostanie wykonana, pojawi się informacja na temat danych, które można usunąć. Aby to zrobić, należy wybrać opcję „Usuń wszystko”, znajdującą się przy informacji o znalezionych danych do usunięcia. Wówczas można przeprowadzić ponowną inspekcję (przycisk „Ponowna inspekcja”) albo wybrać opcję „Zamknij”, dzięki której wrócimy do dokumentu.

dane osobiste

Zobacz również:

Jak sprawdzić ilość słów w dokumencie?
Jak ustawić obrazek jako tło strony?
Jak wygenerować korespondencję seryjną używając danych z Excela?
Jak zmienić kolory nagłówków – zmiana motywu?
Jak sprawdzić pisownię dokumentu w obcym języku?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady