Jak usunąć dane osobiste z informacji prezentacji?

Prezentacje tworzone w programie PowerPoint zazwyczaj  służą dalszemu rozpowszechnianiu. Nie zawsze jednak chcemy, aby zawierały dokładne dane osobiste, na przykład na temat autora. Jest to szczególnie istotne w przypadku prezentacji firmowych czy wykonywanych przez całą grupę osób. Dane osobiste na szczęście można dość łatwo usunąć.

Rozwiązanie:

Na początek należy wejść w menu „Plik” i wybrać opcję „Informacje”.

dane osobiste

W bocznym, otwartym po prawej stronie oknie pojawią się trzy ikony. Należy wybrać ikonę „Wyszukaj problemy”. Wówczas rozwinie się niewielkie menu, z którego należy wybrać opcję „Przeprowadź inspekcję dokumentu”

dane osobiste

Otworzy się nowe okno „Inspektor dokumentów”. Należy pozostawić zaznaczoną opcję „Właściwości dokumentu i informacje osobiste”, a następnie wybrać przycisk „Inspekcja”.

dane osobiste

Zostanie wykonana szybka inspekcja dokumentu. W oknie dialogowym pojawią się nowe informacje na temat dostępnych danych osobistych (1). Można je usunąć za pomocą przycisku „Usuń wszystko”, pamiętając jednak, że niektórych zmian nie da się cofnąć. Następnie można wybrać przycisk „Ponowna inspekcja” (2), aby raz jeszcze przejrzeć dokumentu, albo wybrać przycisk „Zamknij” (3), aby wyłączyć okno.

dane osobiste

Zobacz również:

Jak dodać hiperłącze w formie adresu e-mail do slajdu?
Jak dodać animację w slajdzie?
Jak włączyć linie siatki i prowadnice dla slajdów?
Jak przyciąć obraz w slajdzie?
Jak ustawić przejście slajdu po kliknięciu myszą?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady