Jak usunąć nieużywane języki?

Niekiedy możliwe jest, że w danej wersji programu Word obecna jest cała lista języków sprawdzania pisowni, których jednakże nie używamy. Jeśli w jakikolwiek sposób nam one przeszkadzają, na przykład podczas wybierania języka sprawdzania, można je usunąć.

Rozwiązanie:

 

Aby usunąć nieużywane języki, należy wejść w zakładkę Recenzja i wybrać opcję „Język”, a tam w menu rozwijanym – Preferencje językowe.

nieużywane języki

Otworzy się nowe okno dialogowe. Z lewej strony należy wybrać zakładkę „Język” (1).  Po prawej pojawi się całe okno opcji. W dziale „Wybieranie języków edycji” należy kliknąć w język, który chcemy usunąć (2), a następnie wybrać przycisk „Usuń” (3), usytuowany po prawej stronie okna wyboru języków. Wybór należy zatwierdzić przyciskiem „OK” (4).

nieużywane języki

Zobacz również:

Podstawowe znaki stosowane w formułach
Jak utworzyć tabelę w Excelu?
Jak dodać zaufanego wydawcę?
Jak usunąć komentarze z wielu komórek jednocześnie?
Jak obliczyć datę zakończenia spłaty kredytu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady