Jak usunąć nieużywane języki?

Niekiedy możliwe jest, że w danej wersji programu Word obecna jest cała lista języków sprawdzania pisowni, których jednakże nie używamy. Jeśli w jakikolwiek sposób nam one przeszkadzają, na przykład podczas wybierania języka sprawdzania, można je usunąć.

Rozwiązanie:

 

Aby usunąć nieużywane języki, należy wejść w zakładkę Recenzja i wybrać opcję „Język”, a tam w menu rozwijanym – Preferencje językowe.

nieużywane języki

Otworzy się nowe okno dialogowe. Z lewej strony należy wybrać zakładkę „Język” (1).  Po prawej pojawi się całe okno opcji. W dziale „Wybieranie języków edycji” należy kliknąć w język, który chcemy usunąć (2), a następnie wybrać przycisk „Usuń” (3), usytuowany po prawej stronie okna wyboru języków. Wybór należy zatwierdzić przyciskiem „OK” (4).

nieużywane języki

Zobacz również:

Jak dodać plik PDF do programu pakietu Office?
Jak nadać nazwy zakresom danych?
Jak stworzyć niestandardowy format liczb?
Jak stworzyć identyfikator dla pracownika?
Jak ustawić format komórek dla obliczeń księgowych?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady