Jak usunąć wiersz lub kolumnę tabeli?

Niekiedy podczas tworzenia tabeli zagalopujemy się i zaprojektujemy za wiele jej elementów. Podobnie sprawa ma się, gdy tabela po prostu ulega zmianom i część wierszy czy kolumn przestaje nam być potrzebna. Wówczas pozostaje nam wyłącznie usunięcie wiersza albo komórek.

Rozwiązanie:

 

Aby usunąć wiersz czy komórkę tabeli należy przede wszystkim je zaznaczyć. Następnie wyjść jest kilka. Jednym z nich jest naciśnięcie klawisza BACKSPACE, co sprawi, że cala kolumna czy cały wiersz zostaną natychmiast usunięte z tabeli.

Innym sposobem jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy na jednej z komórek leżących w wierszu czy kolumnie, które chcemy usunąć, a następnie wybranie opcji „Usuń komórki”.

usuwanie

Z nowego okna dialogowego należy wybrać opcję „Usuń cały wiersz” albo „Usuń całą kolumnę”, zależnie od preferencji. Kolumna albo wiersz zostaną usunięte.

usuwanie

Zobacz również:

Jak ustawić wcięcie dla akapitu?
Edytowanie treści graficznych
Jak utworzyć etykiety z adresami pobranymi z Excela?
Jak szybko dodać hasło do spisu treści?
Jak zmienić wygląd tabeli za pomocą stylów formatowania?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady