Jak utworzyć album fotograficzny?

Program PowerPoint stworzony został w celu budowania prezentacji przeznaczonych do różnych celów, w tym również celów rozrywkowych.

W programie do slajdów można dodawać fotografie, jednak jeśli prezentacja ma się składać przede wszystkim z przedstawionych zdjęć, łatwiej będzie utworzyć ją w ramach albumu fotograficznego.

Album fotograficzny jest wygodną formą dodawania do prezentacji zdjęć, jak również ich opisów, a także edytowania wszystkich obiektów.

Rozwiązanie:

 

Aby dodać album fotograficzny, należy wejść w zakładkę Wstawianie, kliknąć na menu „Album fotograficzny” i wybrać opcję „Nowy album fotograficzny”.

album-fotograficzny

Otworzy się nowe okno dialogowe „Album fotograficzny”. W menu „Zawartość albumu” należy wybrać obrazy do wstawienia (1). Następnie można obejrzeć podgląd wszystkich obrazów w albumie (2), a także zmienić „Opcje obrazu” (3). W menu „Układ albumu” (4) da się wybrać układ obrazów, który pojawi się na małym podglądzie (5) po kliknięciu na niego. Aby zatwierdzić zmiany, należy kliknąć „Utwórz”.

album-fotograficzny

Nowy album fotograficzny otworzy się jako nowy plik prezentacji PowerPoint.

Zobacz również:

Jak dodać zrzut ekranu do slajdu?
Jak edytować motyw tła slajdu?
Jak wstawić obiekt innego programu do prezentacji?
Czym różnią się rozdzielczości prezentacji?
Jak edytować gotowe kształty wstawione do slajdów?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady