Jak uzyskać szybkie podpowiedzi w tłumaczeniu?

Tekst prezentacji niejednokrotnie trzeba przetłumaczyć, jednak nie każdy posiada stosowną wiedzę albo czas, aby robić to krok po kroku, jak również fundusze, aby zlecić tłumaczenie profesjonaliście.

W programie PowerPoint istnieje możliwość zaznaczenia opcji szybkich podpowiedzi w tłumaczeniach, co przydaje się zwłaszcza gdy do przetłumaczenia jest niewielki kawałek tekstu albo pojedyncze słowa.

Rozwiązanie:

 

Aby włączyć funkcję szybkich podpowiedzi przy tłumaczeniach, należy wejść w zakładkę Recenzja i wybrać opcję „Przetłumacz”.

minitłumacz

Z rozwijanego menu należy wybrać opcję „Minitłumacz”.

minitłumacz

Od tej pory po najechaniu na słowo czy jego zaznaczeniu pojawi się pole, które po najechaniu myszką zostanie podświetlone. Zawiera ono tłumaczenie danego słowa.

minitłumacz

 

 

 

Zobacz również:

Jak wstawić gotowy układ slajdu?
Jak wyłączyć tło podczas edycji prezentacji?
Jak podzielić slajdy na sekcje?
Jak zmienić ustawienia strony slajdu?
Jak wstawić obiekt clipart do slajdu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady