Jak włączyć linie siatki i prowadnice dla slajdów?

Program PowerPoint jest wszechstronnym narzędziem służącym do tworzenia rozmaitych prezentacji, przeznaczonych do celów rozrywkowych, jak również naukowych.

Niekiedy prezentacje są złożone z wielu grafik, a ich głównym celem jest przedstawienie np. teorii naukowych czy podobnych tematów. Wówczas niezbędne jest równe rozłożenie wszystkich składników prezentacji.

Część obiektów na slajdach da się ułożyć w równych odstępach dzięki wbudowanym opcjom. Większość jednak można ustawić w podobnych pozycjach na wielu slajdach dzięki siatkom i prowadnicom, wbudowanym w program  – domyślnie wyłączonym.

Rozwiązanie:

 

Aby dodać do slajdów siatki i prowadnice ułatwiające edytowanie i układanie elementów na slajdzie, należy wejść w zakładkę Widok. Tam, w zbiorze opcji „Pokazywanie” znajdują się dwa pola do zaznaczenia – „Linie siatki” oraz „Prowadnice”. Aby obiekty te pojawiły się na slajdach, należy zaznaczyć okienka obok.

siatki-prowadnice

Warto pamiętać, że linie siatki i prowadnice pojawią się w całej prezentacji, na wszystkich slajdach.

Zobacz również:

Dodawanie prezentacji do porównania
Jak usunąć elementy zarejestrowanej prezentacji?
Jak formatować SmartArt jako grafikę?
Jak wydrukować kilka slajdów na jednej stronie?
Jak sprawdzić, ile trwa prezentacja?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady