Jak włączyć linie siatki i prowadnice dla slajdów?

Program PowerPoint jest wszechstronnym narzędziem służącym do tworzenia rozmaitych prezentacji, przeznaczonych do celów rozrywkowych, jak również naukowych.

Niekiedy prezentacje są złożone z wielu grafik, a ich głównym celem jest przedstawienie np. teorii naukowych czy podobnych tematów. Wówczas niezbędne jest równe rozłożenie wszystkich składników prezentacji.

Część obiektów na slajdach da się ułożyć w równych odstępach dzięki wbudowanym opcjom. Większość jednak można ustawić w podobnych pozycjach na wielu slajdach dzięki siatkom i prowadnicom, wbudowanym w program  – domyślnie wyłączonym.

Rozwiązanie:

 

Aby dodać do slajdów siatki i prowadnice ułatwiające edytowanie i układanie elementów na slajdzie, należy wejść w zakładkę Widok. Tam, w zbiorze opcji „Pokazywanie” znajdują się dwa pola do zaznaczenia – „Linie siatki” oraz „Prowadnice”. Aby obiekty te pojawiły się na slajdach, należy zaznaczyć okienka obok.

siatki-prowadnice

Warto pamiętać, że linie siatki i prowadnice pojawią się w całej prezentacji, na wszystkich slajdach.

Zobacz również:

Czym są ułatwienia dostępu w prezentacji?
Jak sprawdzić, ile trwa prezentacja?
Jak wstawić obiekt SmartArt do prezentacji?
Jak ustawić preferencje językowe prezentacji?
Jak wyłączyć tło podczas edycji prezentacji?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady