Jak włączyć pokaz slajdów?

Celem używania programu PowerPoint jest stworzenie prezentacji stuprocentowo nadającej się do odtworzenia przed szerszą publicznością.

Należy jednak przy tym pamiętać, że ustawienia efektów wizualnych i dźwiękowych prezentacji mogą wydawać się ciekawsze w momencie, gdy prezentacja ta nie jest odtwarzana w całości. Z tego powodu, przed przedstawieniem prezentacji szerszemu gronu, należy najpierw samodzielnie są obejrzeć, aby poprawić ewentualne problemy.

Z programie PowerPoint prezentację odtworzyć można na kilka sposobów. Jednym z nich jest odtworzenie edytowalnej formy prezentacji, pozwalającej na wprowadzanie poprawek. Jednocześnie, taka forma pokazu slajdów używana jest przy pokazywaniu prezentacji np. w szkołach.

Rozwiązanie:

 

Aby włączyć pokaz slajdów podczas edytowania prezentacji, w celu zapoznania się z efektem końcowym, należy wejść w zakładkę Pokaz slajdów”. Dla standardowego pokazu slajdów interesujące jest kilka opcji. Aby włączyć prezentację od samego początku, należy nacisnąć przycisk „Od początku” (1). Opcja „Od bieżącego slajdu” (2) pozwoli obejrzeć prezentację, poczynając od wybranego aktualnie slajdu. Jeżeli do prezentacji dodane zostały inne podstawowe materiały, należy sprawdzić, czy ich odtwarzanie jest włączone – dla narracji zaznaczone powinno być okienko „Odtwórz narrację” (3), zaś dla ustawionych efektów i dźwięków przejść slajdów okienko „Użyj chronometrażu” (4).

pokaz-slajdow

Zobacz również:

Jak dodać plik PDF do programu pakietu Office?
Jak ustawiać hasła w pakiecie Office?
Jak zmienić tekst w grafikę SmartArt?
Jak recenzować prezentację za pomocą komentarzy?
Jak porównać dwie prezentacje w trybie recenzji?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady