Jak wstawić gotowe kształty do slajdu?

Program PowerPoint jest wszechstronnym narzędziem pozwalającym na tworzenie ciekawych prezentacji, wykorzystywanych do różnych celów.

Program oferuje wiele gotowych rozwiązań z zakresu dodawanych do slajdów obiektów. Część z nich pochodzi z wbudowanej biblioteki programu i może być dodana bez dodatkowych, skomplikowanych czynności.

Jednymi z obiektów, które można wstawić bezpośrednio z programu, są Kształty. W ramach tej grupy obiektów znajdują się różne kształty geometryczne, strzałki czy chmurki, przydatne przy wizualnym tworzeniu slajdów. Wszystkie kształty można bez problemu edytować.

Kształty służą zazwyczaj tworzeniu wielopoziomowego obrazu slajdu; można wstawiać w nie pole tekstowe, więc stanowią dobre tło do zamieszczenia dodatkowych informacji, objaśnień czy odniesień.

Rozwiązanie:

 

Aby wstawić do slajdu gotowe kształty, należy wejść w zakładkę Wstawianie, a następnie wybrać rozwijane menu „Kształty”.

wstawianie-ksztaltow

Po kliknięciu na nie, rozwinie się cała lista kształtów, które można dodać do slajdu. Aby wybrać odpowiedni kształt do wstawienia, należy jednokrotnie kliknąć na niego lewym przyciskiem myszy.

wstawianie-ksztaltow1

Po wybraniu kształtu możliwe będzie narysowanie go w dowolnym miejscu slajdu. Kształt może przybrać dowolną wielkość, odpowiednią dla naszych potrzeb. Poniżej kilka wersji tego samego kształtu, narysowanego w slajdzie.

wstawianie-ksztaltow

Zobacz również:

Jak ustawić efekty zdjęć w albumie fotograficznym?
Jak formatować SmartArt jako grafikę?
Jak uruchomić program w prezentacji?
Jak usunąć dane osobiste z informacji prezentacji?
Jak równo ustawić obiekty na slajdzie?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady