Jak wstawić gotowe równanie matematyczne do slajdu?

Program PowerPoint przystosowany jest do tworzenia prezentacji o różnym zastosowaniu oraz przedstawianych przez różnymi odbiorcami. Z tego powodu istnieje możliwość wstawiania do programu wielu gotowych elementów.

Do takich elementów należą również skomplikowane równania matematyczne. Są one dostępne w formie już gotowej, ale możliwej do edycji. W ten sposób gotowe równanie może stanowić również bazę do wpisania własnego, o ile zmian jest relatywnie niedużo.

Rozwiązanie:

 

Aby wstawić gotowe równanie matematyczne do slajdu, należy wejść w zakładkę Wstawianie, a następnie wybrać opcję rozwijanego menu, które znajduje się przy napisie „Równanie” ze strzałką w dół.

wstawianie-rownania-do-slajdu

Z rozwiniętego menu należy wybrać równanie, które jest odpowiednie dla naszych oczekiwań oraz do tematyki prezentacji. Zawarte tu gotowe równania są opisane. Aby wybrać równanie, należy jednokrotnie na nie kliknąć – po kilku chwilach zostanie wstawione do postu.

wstawianie-rownania-do-slajdu

Wstawione równanie można edytować pod kątem wielkości, jak również zmieniać jego wartości.

wstawianie-rownania-do-slajdu

Zobacz również:

Jak zmienić ustawienia strony slajdu?
Jak usunąć dane osobiste z informacji prezentacji?
Przeglądanie i akceptowanie zmian w slajdach
Jak wydrukować nagłówek i stopkę w slajdach?
Jak wstawić obiekt innego programu do prezentacji?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady