Jak wstawić gotowy układ slajdu?

Program PowerPoint posiada rozbudowany system opcji i funkcji pozwalających na tworzenie estetycznych, ale i praktycznych prezentacji, przeznaczonych do prezentacji szerszemu gronu.

Niekiedy slajdy muszą zawierać więcej, niż tylko treść. Są to zarówno obrazki, jak i obiekty wideo. Co więcej, niejednokrotnie w danym slajdzie potrzebnych jest kilka pól tekstowych, pozwalających na wstawienie różnych treści.

Istotną kwestią jest to, że wszystkie pola zawierające treść w slajdzie powinny być wstawione w sposób logiczny oraz wygodny. Program PowerPoint umożliwia użytkownikowi wstawienie gotowych układów slajdów z dostępnej puli.

Rozwiązanie:

 

Aby ustawić pozycję pola tekstowego, należy zaznaczyć dane pole tekstowe, wejść w zakładkę „Narzędzia główne” i wybrać rozwijane menu „Układ”.

uklad-slajdu

Otworzy się nowe okno dialogowe „Motyw pakietu Office”, z którego wybrać można kilka gotowych układów slajdów.

uklad-slajdu

Wybranie układu o nazwie np. „Zawartość z podpisem” spowoduje pojawienie się trzech pól: dwóch pól typowo tekstowych (1) oraz pola wszechstronnego (2), w które, prócz tekstu, wstawić można przez szybki, pierwszy wybór tabelę (3), wykres (4), obiekt SmartArt (5), obrazek z pliku (6), obiekt ClipArt (7) oraz plik mediów (8).

uklad-slajdu

Zobacz również:

Jak edytować pole tekstowe w grafice SmartArt?
Jak usunąć zaufanego wydawcę?
Jak utworzyć album fotograficzny?
Jak zapisać szablon prezentacji z obsługą makr?
Jak włączyć pokaz slajdów?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady