Jak wstawić gotowy układ slajdu?

Program PowerPoint posiada rozbudowany system opcji i funkcji pozwalających na tworzenie estetycznych, ale i praktycznych prezentacji, przeznaczonych do prezentacji szerszemu gronu.

Niekiedy slajdy muszą zawierać więcej, niż tylko treść. Są to zarówno obrazki, jak i obiekty wideo. Co więcej, niejednokrotnie w danym slajdzie potrzebnych jest kilka pól tekstowych, pozwalających na wstawienie różnych treści.

Istotną kwestią jest to, że wszystkie pola zawierające treść w slajdzie powinny być wstawione w sposób logiczny oraz wygodny. Program PowerPoint umożliwia użytkownikowi wstawienie gotowych układów slajdów z dostępnej puli.

Rozwiązanie:

 

Aby ustawić pozycję pola tekstowego, należy zaznaczyć dane pole tekstowe, wejść w zakładkę „Narzędzia główne” i wybrać rozwijane menu „Układ”.

uklad-slajdu

Otworzy się nowe okno dialogowe „Motyw pakietu Office”, z którego wybrać można kilka gotowych układów slajdów.

uklad-slajdu

Wybranie układu o nazwie np. „Zawartość z podpisem” spowoduje pojawienie się trzech pól: dwóch pól typowo tekstowych (1) oraz pola wszechstronnego (2), w które, prócz tekstu, wstawić można przez szybki, pierwszy wybór tabelę (3), wykres (4), obiekt SmartArt (5), obrazek z pliku (6), obiekt ClipArt (7) oraz plik mediów (8).

uklad-slajdu

Zobacz również:

Jak wstawić obiekt wideo z pliku do slajdu?
Jak ustawić przejście slajdu po kliknięciu myszą?
Jak wstawić obraz do slajdu?
Jak wstawić obiekt innego programu do prezentacji?
Jak włączyć pokaz slajdów?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady