Jak wstawić informację o cytacie?

Program Word to najpopularniejszy program do edycji tekstu, który wykorzystywany jest przy tworzeniu rozmaitych dokumentów, w tym również prac dyplomowych. Należy przy tym zauważyć, że w programie tworzyć można rozmaite typy dokumentów, których akurat potrzebujemy.

Niekiedy jednak nie zamieszczamy cytatu jako czyichś słów, a jedynie informacje o nim. Wówczas możemy zrobić to na piechotę, albo w sposób automatyczny, dzięki czemu cytowane miejsca zostaną zawarte również w bibliografii. Z pewnością oszczędzi nam to pracy.

Rozwiązanie:

 

Aby wstawić cytat, należy kliknąć w miejsce, gdzie ma być zawarta informacja o nim, wejść w zakładkę „Odwołania”, a następnie wybrać opcję „Wstaw cytat”.

informacje o cytacie

Następnie z rozwijanego menu należy wybrać opcję „Dodaj nowe źródło”.

informacje o cytacie

Otworzy się cała karta, którą należy uzupełnić. Można tam wpisać autora cytatu, nazwę dzieła, z którego cytat pochodzi, rok jego wydania i inne informacje bibliograficzne. Po wpisaniu informacji należy kliknąć „OK”. Należy pamiętać przy tym, aby zapisywać najpierw imię, a potem nazwisko autora – drugi człon w tym polu będzie bowiem cytowany.

informacje o cytacie

Po zatwierdzeniu danych pojawi się informacja o ich dodaniu w formie dla wybranego przykładu: (Kartezjusz, 1637).

Przy kolejnym odwołaniu do tego samego źródła, wystarczy wejść w zakładkę „Odwołania”, rozwinąć menu przy opcji „Wstaw cytat”, a następnie wybrać gotowe źródło.

informacje o cytacie

 

 

Zobacz również:

Jak dodać zaufanego wydawcę?
Jak zmienić konkretne słowa w dokumencie na inne?
Numerowanie stron
Jak napisać tekst w pionie?
Jak wstawić ozdobną poziomą linię?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady