Jak wstawić inicjał w dokumencie?

Program Word jest przygotowany przede wszystkim z myślą o tworzeniu rozmaitych dokumentów tekstowych. Na ten cel przewidziane są również opcje edycji programu.

Jako że każdy dokument można dzielić na sekcje, rozdziały czy podrozdziały, program udostępnia również możliwość wykonania inicjału przy początkach nowych myśli czy tematów. Jest to opcja przede wszystkim estetyczna, podnosząca walory wizualne pisanego tekstu.

Inicjał można wstawić w dowolnym wybranym momencie tekstu.

Rozwiązanie:

 

Aby wstawić inicjał do tekstu, należy przede wszystkim zaznaczyć słowo, z którego inicjał ma zostać utworzony. Następnie należy wejść w zakładkę Wstawianie i wybrać opcję „Inicjał”.

inicjal

Z rozwijanego menu należy wybrać opcję wyświetlania inicjału. Dostępne są dwie: jedna, gdy inicjał jest położony na marginesie oraz druga, gdy jest położony równo z tekstem. Wybór zależy wyłącznie od naszych preferencji estetycznych.

inicjał

Zobacz również:

Jak usunąć dane osobiste z informacji dokumentu?
Jak wygenerować korespondencję seryjną używając danych z Excela?
Jak usunąć numerację stron?
Jak konwertować listę w tabelę?
Jak dodawać komentarze w dokumencie Word?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady