Jak wstawić kolumnę do arkusza?

Program Excel służy przede wszystkim do tworzenia w nim zestawień. Zestawienia te mogą zawierać różną treść oraz zróżnicowane wartości, zależnie od potrzeb i preferencji użytkownika.

Czasem jednak może się zdarzyć, że dany arkusz został uzupełniony, a nagle potrzebna jest w nim dodatkowa kolumna, na przykład w samym środku wpisanych wartości.

Wówczas, zamiast przesuwać całą treść, warto po prostu wykorzystać możliwość wstawienia dodatkowych kolumn do danego arkusza.

Rozwiązanie:

 

Kolumnę do arkusza można wstawić na dwa różne sposoby. Pierwszy ze sposobów to zaznaczenie kolumny, przed którą ma się pojawić dodatkowa kolumna, a następnie wejście w zakładkę „Narzędzia główne” i wybranie rozwijanego menu „Wstaw”.

kolumna

Następnie z menu należy wybrać opcję „Wstaw kolumny arkusza”. Kolumna zostanie wstawiona przed zaznaczoną kolumną.

kolumny

Innym sposobem jest kliknięcie na jedną z komórek, obok której ma być wstawiona kolumna, następnie naciśnięcie prawego przycisku myszy i wybranie z menu opcji „Wstaw”.

kolumny

Pokaże się nowe okno dialogowe Wstawianie, gdzie należy wybrać opcję „Cała kolumna”. Kolumna zostanie wstawiona przed kolumną, w której jest zaznaczona komórka.

kolumny

Zobacz również:

Jak adresować komórki w formułach (adresowanie/odwołanie mieszane)?
Jak rozdzielić komórki w arkuszu?
Jak usunąć zaufanego wydawcę?
Jak sprawdzić poprawność wpisanego tekstu?
Co zrobić, aby tytuły wierszy były zawsze na wierzchu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady