Jak wstawić kolumnę do arkusza?

Program Excel służy przede wszystkim do tworzenia w nim zestawień. Zestawienia te mogą zawierać różną treść oraz zróżnicowane wartości, zależnie od potrzeb i preferencji użytkownika.

Czasem jednak może się zdarzyć, że dany arkusz został uzupełniony, a nagle potrzebna jest w nim dodatkowa kolumna, na przykład w samym środku wpisanych wartości.

Wówczas, zamiast przesuwać całą treść, warto po prostu wykorzystać możliwość wstawienia dodatkowych kolumn do danego arkusza.

Rozwiązanie:

 

Kolumnę do arkusza można wstawić na dwa różne sposoby. Pierwszy ze sposobów to zaznaczenie kolumny, przed którą ma się pojawić dodatkowa kolumna, a następnie wejście w zakładkę „Narzędzia główne” i wybranie rozwijanego menu „Wstaw”.

kolumna

Następnie z menu należy wybrać opcję „Wstaw kolumny arkusza”. Kolumna zostanie wstawiona przed zaznaczoną kolumną.

kolumny

Innym sposobem jest kliknięcie na jedną z komórek, obok której ma być wstawiona kolumna, następnie naciśnięcie prawego przycisku myszy i wybranie z menu opcji „Wstaw”.

kolumny

Pokaże się nowe okno dialogowe Wstawianie, gdzie należy wybrać opcję „Cała kolumna”. Kolumna zostanie wstawiona przed kolumną, w której jest zaznaczona komórka.

kolumny

Zobacz również:

Jak włączyć widok strony w arkuszu?
Jak automatycznie uruchamiać skoroszyt po starcie Windows 7?
Jak odkryć arkusz, kolumnę lub wiersz?
Jak ustawić format komórek dla walut?
Jak wstawić do komórki aktualną nazwę pliku?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady