Jak wstawić obiekt clipart do slajdu?

Program PowerPoint został stworzony głównie do tworzenia prezentacji różnego rodzaju – od takich służących celom naukowym, aż do tych, które są konstruowane głównie dla rozrywki.

Niekiedy prezentacja wymaga dodania obrazka, który nie będzie stworzony specjalnie z myślą o niej, ale będzie odwoływał się do ogólnej jej tematyki.

Podobnie jak Word, PowerPoint posiada również dostęp do galerii obiektów clipart. Obiekty te można wstawiać do prezencji jako dodatki.

Rozwiązanie:

 

Aby wstawić obiekt clipart do slajdu, należy wejść w zakładkę Wstawianie, a następnie wybrać z menu opcję „Obiekt clipart.

wstawianie-clipart

Następnie otworzy się boczne okno dialogowe. W polu „Wyszukaj:” (1) wpisz hasło, według którego chcesz znaleźć obiekt clipart, a następnie naciśnij przycisk „Przejdź”. Pokażą się wyniki wyszukiwarka, spośród których wybierz ten obiekt clipart, jaki jest najbardziej odpowiedni, a następnie kliknij na niego (2). Zostanie on dodany do slajdu.

wstawianie-clipart

Zobacz również:

Jak zmienić kolor zdjęcia w albumie fotograficznym?
Jak nagrać i dodać dźwięk do prezentacji?
Jak usunąć nieużywane języki?
Jak zapisać prezentację jako plik PDF?
Jak formatować SmartArt jako grafikę?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady