Jak wstawić obiekt clipart – wideo w slajdzie?

Program PowerPoint służy do przygotowywania wszechstronnych prezentacji, przeznaczonych do celów rekreacyjnych, naukowych czy zawodowych.

W ramach narzędzi dysponuje on bazą rozmaitych obiektów, których wstawienie do slajdu jest możliwe bez dodatkowych czynności. Podobnie jak np. w Microsoft Word, również w PowerPoint znajduje się galeria obiektów clipart – są to zarówno obiekty graficzne, jak również wideo.

Niekiedy wstawienie obiektu clipart – wideo jest wygodnym rozwiązaniem przy tworzeniu całości slajdów. W pewnych sytuacjach obiekt taki może podkreślać główny wątek prezentacji. Jednocześnie, dzięki mało skomplikowanej oraz powtarzalnej formie, nie będzie odrywał uwagi, stanowiąc przy tym ciekawe urozmaicenie treści.

Rozwiązanie:

Aby wstawić obiekt clipart – wideo do slajdu, należy wejść w zakładkę Wstawianie, kliknąć na rozwijane menu „Wideo”.

wstawianie-wideo

Po rozwinięciu menu należy wybrać opcję „Obiekt clipart – wideo…”.

wstawianie-wideo

Po kliknięciu pojawi się po prawej stronie ekranu dodatkowa, boczna szpalta. W niej wpisać można słowo kluczowe dla wyszukiwanej treści – służy do tego pole „Wyszukaj:” (1). Aby wybrać konkretny obiekt clipart – wideo i wstawić go do slajdu, należy kliknąć na niego jednokrotnie (2). Jeśli chcemy zobaczyć, jak wygląda animacja obiektu, należy kliknąć prawym klawiszem myszki na strzałkę po jego prawej stronie, a następnie wybrać opcję „Podgląd/Właściwości” (3). Wówczas otworzy się nowe okno z podglądem animacji obiektu.

wstawianie-wideo

Zobacz również:

Czym jest wersja ostateczna prezentacji i jak ją stosować?
Jak dodać muzykę jako obiekt clipart?
Jak zmienić tekst w grafikę SmartArt?
Jak stworzyć slajd z porównaniem?
Jak edytować grafiki SmartArt?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady