Jak wstawić obiekt innego programu do prezentacji?

Program PowerPoint przystosowany jest do tworzenia nie tylko standardowych prezentacji, ale również takich rozbudowanych oraz zaawansowanych pod kątem technicznym.

Jednocześnie, jako jeden z programów pakietów Microsoft Office, program PowerPoint umożliwia dodawanie do prezentacji obiektów należących do innych programów z pakietu, np. arkuszy kalkulacyjnych Excel.

Takie dodawanie obiektów miewa zastosowanie w przypadku, gdy prezentacja jest rozbudowana i posiada wiele istotnych elementów, jakich nie da się zawrzeć w ramach opcji dostępnych tylko w PowerPoint.

Rozwiązanie:

Aby wstawić obiekt innego programu do prezentacji, należy wejść w zakładkę Wstawianie, a następnie kliknąć przycisk „Obiekt”.

wstawianie-obiektu-programu

Następnie wyświetli się okno dialogowe Wstawianie obiektu”, w którym należy wybrać odpowiednie opcje. Aby dodać nowy obiekt, należy zaznaczyć opcję „Utwórz nowy” (1), następnie wybrać z listy „Typ obiektu” (2) odpowiedni program, który chcemy dodać do prezentacji i zatwierdzić przyciskiem „OK” (3).

wstawianie-obiektu-programu

Jeżeli chcemy dodać istniejący plik, należy zaznaczyć opcję „Utwórz z pliku” (1), następnie w menu „Przeglądaj” (2) wybrać i zatwierdzić odpowiedni plik i zaakceptować zmiany przyciskiem „OK” (3).

wstawianie-obiektu-programu

Zaznaczenie opcji „Wyświetl jako ikonę” spowoduje, że w slajdzie nie zostanie wklejony np. kawałek arkusza Excel, a jedynie ikonka odwołująca do tego arkusza.

wstawianie-obiektu-programu

Zobacz również:

Jak ustawić rozdzielczość prezentacji?
Jak formatować gotowe kształty dodane do slajdów?
Czym różnią się rozdzielczości prezentacji?
Jak dodać plik PDF do programu pakietu Office?
Jak dodać kolor jako tło slajdu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady