Jak wstawić obiekt SmartArt do prezentacji?

PowerPoint jest rozbudowanym programem służącym do tworzenia rozmaitych prezentacji, mających najróżniejsze wykorzystanie, ograniczone jedynie wyobraźnią twórcy.

Czasami w prezentacji niezbędne jest wstawienie niestandardowych kształtów, które w trakcie przygotowania edycji będą najpewniej poddawane dodatkowej edycji. Nie każdy z obiektów można zrobić w innym programie, a ich edytowanie może sprawiać wiele dodatkowych, niepotrzebnych kłopotów.

Program PowerPoint posiada własną galerię edytowalnych, inteligentnych obiektów graficznych, które można wstawiać dowolnie do prezentacji.

Rozwiązanie:

 

Aby dodać do slajdu obiekt SmarArt, należy wejść w zakładkę Wstawianie, a następnie wybrać opcję SmartArt.

smart-art

Następnie otworzy się nowe okno dialogowe „Wybieranie grafiki SmartArt. Po lewej stronie należy wybrać grupę obiektów (1), która nas interesuje. W polu „Lista” znajdują się obiekty z danej grupy – po zaznaczeniu obiektu (2) na polu po prawej pojawi się jego podgląd i opis (3). Aby zatwierdzić wybór, należy kliknąć „OK” (4).

smart-art

Zobacz również:

Jak zapisać prezentację jako plik PDF?
Jak dodać muzykę jako obiekt clipart?
Dodawanie animacji
Jak wstawić gotowe kształty do slajdu?
Jak ustawić rozdzielczość prezentacji?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady