Jak wstawić ozdobną poziomą linię?

Problem:
Jak wstawić ozdobną poziomą linię?

Jeśli chcemy przyozdobić wydruk możemy posłużyć się poziomą linią. Nie chodzi tu o zwykłą linię, którą możemy wstawić za pomocą autokształtów. Jest to gotowy obiekt graficzny, niekoniecznie zwykła prosta linia, który możemy umieścić w dowolnym miejscu w dokumencie. Poziomą linią możemy się posłużyć do oddzielenia dwóch części dokumentu, ozdobienia strony tytułowej czy np. pierwszej strony w rozdziale.

Rozwiązanie:


Dla przykładu wstawimy poziomą linię pod słowem Dyplom.

  • Wybieramy kartę Układ strony.
  • Przechodzimy do sekcji Tło strony.
  • Klikamy formant Obramowania stron.

W pojawiającym się oknie dialogowym Obramowanie i cieniowanie klikamy przycisk Pozioma linia.Pojawia się kolejne okno dialogowe Linia Pozioma. W polu edycji Wyszukaj tekst możemy wpisać nazwę linii, tak, aby szybciej odnaleźć właściwy obiekt. Następnie klikamy przycisk Przejdź i w oknie poniżej wyświetlają się linie, które mają zadane słowo w nazwie.

Jeśli nie znamy nazwy linii, której chcemy użyć po prostu przechodzimy do okna poniżej.
W oknie tym pokazane są próbki dostępnych linii. Wybieramy tę, która nam się spodoba. Klikamy na nią lewym przyciskiem myszy. Klikamy przycisk OK na dole okna.

Wstawiony obiekt można zaznaczyć klikając raz lewym przyciskiem myszy. Aby go przenieść przytrzymujemy wciśnięty lewy przycisk i przesuwamy kursor myszy w inne miejsce.

Ustawiamy linię pod słowem Dyplom i gotowe!

Zobacz również:

Jak ustawić obrazek opływający tekstem jedynie z góry i dołu?
Jak wstawić podpis do tabeli/rysunku/równania?
Jak wypełnić rysunek / autokształt tłem?
Jak wydrukować pracę dwustronnie do oprawy?
Jak przekreślić komórkę w tabeli?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady