Jak wstawić pole tekstowe do pustego slajdu?

Program PowerPoint przystosowany jest do tworzenia różnych prezentacji – zarówno tych opartych na treściach, jak również tych, w których główną kwestią jest strona wizualna.

Domyślny szablon slajdu posiada pole tekstowe, jednakże jest możliwe wybranie motywu czystego, bez żadnych dodatkowych elementów – jedynie z tłem. Można tam wówczas wstawić dowolny obrazek bądź obiekt.

Niekiedy okazuje się koniecznie dodanie do takiego slajdu pola tekstowego, w którym umieści się przypis, podpis albo po prostu wyjaśnienie tego, co widać na obrazku. Pole tekstowe można wstawiać do slajdu w nieskończonej liczbie.

Rozwiązanie:

 

Aby wstawić pole tekstowe do slajdu, należy wejść w zakładkę Wstawianie i kliknąć opcjęPole tekstowe.

wstawianie-pola-tekstowego

Kursor zamieni się w narzędzie do rysowania pola tekstowego. Aby z niego korzystać, należy, trzymając naciśnięty lewy przycisk myszy, przesunąć kursorem do slajdzie. Narysowane pole tekstowe jest gotowe do edytowania oraz wpisania w nie tekstu.

wstawianie-pola-tekstowego

Zobacz również:

Jak nagrać i dodać dźwięk do prezentacji?
Dodawanie przejść
Jak wydrukować kilka slajdów na jednej stronie?
Jak wstawić tabelę do slajdu?
Jak ustawić przejście slajdu po kliknięciu myszą?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady