Jak wstawić pole tekstowe do pustego slajdu?

Program PowerPoint przystosowany jest do tworzenia różnych prezentacji – zarówno tych opartych na treściach, jak również tych, w których główną kwestią jest strona wizualna.

Domyślny szablon slajdu posiada pole tekstowe, jednakże jest możliwe wybranie motywu czystego, bez żadnych dodatkowych elementów – jedynie z tłem. Można tam wówczas wstawić dowolny obrazek bądź obiekt.

Niekiedy okazuje się koniecznie dodanie do takiego slajdu pola tekstowego, w którym umieści się przypis, podpis albo po prostu wyjaśnienie tego, co widać na obrazku. Pole tekstowe można wstawiać do slajdu w nieskończonej liczbie.

Rozwiązanie:

 

Aby wstawić pole tekstowe do slajdu, należy wejść w zakładkę Wstawianie i kliknąć opcjęPole tekstowe.

wstawianie-pola-tekstowego

Kursor zamieni się w narzędzie do rysowania pola tekstowego. Aby z niego korzystać, należy, trzymając naciśnięty lewy przycisk myszy, przesunąć kursorem do slajdzie. Narysowane pole tekstowe jest gotowe do edytowania oraz wpisania w nie tekstu.

wstawianie-pola-tekstowego

Zobacz również:

Jak recenzować prezentację za pomocą komentarzy?
Jak dodać animację w slajdzie?
Jak włączyć linijkę do slajdów w prezentacji?
Jak dodać gradient jako tło slajdu?
Jak stworzyć graficzny łańcuch pokarmowy w slajdzie?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady