Jak wstawić stopkę do slajdu?

Program PowerPoint jest bardzo wszechstronny, przez co pozwala na wykonywanie prezentacji zarówno do celów typowo rekreacyjnych, jak również bardziej zaawansowanych – na przykład naukowych czy zawodowych.

Zwłaszcza w przypadku prezentacji tworzonych dla konkretnych firm i będących wewnętrznym materiałem szkoleniowym niezbędne jest odpowiednie ich oznaczenie. Warto również dodawać numerację stron, a w wyjątkowych przypadkach – datę stworzenia poszczególnych materiałów.

Dzięki wielu opcjom, program PowerPoint pozwala na wstawianie stopki do materiałów w prezentacji.

Rozwiązanie:

 

Aby wstawić do slajdu stopkę, należy wejść w zakładkę Wstawianie i wybrać przycisk „Nagłówek i stopka.

wstawianie-stopki

Otworzy się nowe okno dialogowe o nazwie „Nagłówek i stopka”. Należy wybrać zakładkę „Slajd” (1), a następnie ustawić preferowane opcje. Można dodać do slajdu datę i godzinę (2), która będzie się automatycznie aktualizować (3) bądź będzie wyrażała stałą, przypisaną wartość (4). Prócz tego, wybrać można również dodawanie numerów slajdów (5) oraz wpisać w stopkę dowolny tekst (6), np. adres internetowy firmy tworzącej daną prezentację.

wstawianie-stopka

Na podglądzie (1) po zaznaczeniu po lewej którejś z opcji dodawania treści do stopki na czarno wyświetlać się będzie konkretny prostokąt. Możliwe jest zaznaczenie opcji „Nie pokazuj na slajdzie tytułowym” (2), przez co wszystkie dane stopki nie będą wstawione na pierwszym slajdzie prezentacji. Aby zmiany wprowadzone były do wybranego slajdu, kliknij „Zastosuj” (3), zaś aby pojawiły się w całej prezentacji, wybierz „Zastosuj do wszystkich” (4). Aby nie wprowadzać zmian, wybierz „Anuluj” (5).

wstawianie-stopka

Zobacz również:

Jak dodać obraz jako tło slajdu?
Jak dodać animację w slajdzie?
Dodawanie przejść
Jak zmienić odstęp między literami w slajdach?
Jak zmienić orientację slajdów?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady