Jak wstawić wykres do dokumentu?

Niejednokrotnie dla lepszego zobrazowania przekazywanych danych niezbędne jest wstawienie odpowiedniego wykresu. W programie Word jest to dość prosta czynność, która pozwala na przetworzenie zapisanych danych w wygodną formę graficzną.

Rozwiązanie:

Aby wstawić wykres do dokumentu, należy kliknąć na miejsce, gdzie ma się on pojawić, a następnie na wstążce menu wybrać opcję „Wstawianie”  i funkcję „Wykres”.

Zostanie otwarte nowe okno dialogowe „Wstawianie wykresu”. Po lewej stronie (1) znajdują się rodzaje wykresów, które są dostępne w programie – ułatwia to znalezienie odpowiedniej prezentacji wizualnej danych. Po prawej stronie (2) dla każdej z wybranych opcji znajduje się podgląd kolejnych wykresów. Aby wybrać wykres, należy kliknąć na jego grafikę poglądową i wybrać „OK”.

wstaw

Po tej czynności otworzy się nowy wykres, którego grafika zostanie wstawiona do pliku, a także obok znajdzie się okno programu Excel, w którym należy wstawić dane.

Zobacz również:

Jak usunąć ikony z paska szybki dostęp?
Jak stworzyć listę adresatów do korespondencji seryjnej?
Jak zapisać własny szablon dokumentu?
Jak pracować na dwóch częściach dokumentu jednocześnie?
Jak wstawić datę lub godzinę?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady