Jak wydrukować adres na kopercie?

Problem:
Jak wydrukować adres na kopercie?

Aby wydrukować adres na kopercie w odpowiednim miejscu i odpowiedniej wielkości, musimy zmienić rozmiar strony. Większość pisanych przez nas dokumentów nie wymaga tej operacji, gdyż ustawiony domyślnie rozmiar A4 jest dość powszechnie stosowany. Jednak w tym wypadku najlepiej ustawić rozmiar zgodny z wielkością posiadanej przez nas koperty.

Rozwiązanie:

Ustawienia dotyczące rozmiaru strony znajdziemy na karcie Układ strony. W sekcji Ustawienia strony odnajdujemy formant Rozmiar. Z listy opcji wybieramy rozmiar odpowiedni do naszych potrzeb.
Oprócz nazwy formatu np. Koperta#9 mamy podane wymiary w centymetrach: 9,84cm x 22,54cm, co pomoże nam wybrać odpowiednią opcję. Klikamy na wybrany format.

Wówczas karta, widoczna na ekranie, dostosowuje swój kształt i rozmiar do rzeczywistego papieru.
Należy dodatkowo zwrócić uwagę na Orientację strony – najlepiej od razu ustawić Orientację zgodną z ułożeniem papieru w drukarce.

Wybieramy inny formant z sekcji Ustawienia strony – Orientacja.

My dla ułatwienia wybieramy Orientację poziomą – dzięki temu nie musimy zmieniać kierunku tekstu.

Teraz wystarczy już tylko uzupełnić dane na kopercie:

i można drukować!

Zobacz również:

Jak stworzyć niestandardową kartę w wstążce menu?
Jak prawidłowo przygotować nadruk na kopertę?
Jak wstawić datę lub godzinę?
Jak zarządzać grupami obiektów?
Jak zrobić ulotkę w Wordzie?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady