Jak wydrukować arkusz z komentarzami?

Jeśli w arkuszu wprowadzone są komentarze do konkretnych działań czy wpisanych danych, możemy chcieć je wydrukować, aby mieć wgląd w całość w wersji papierowej. Domyślnie jednak wyłączone jest drukowanie komentarzy w arkuszu programu Excel. Aby móc wydrukować komentarze, należy najpierw wykonać kilka działań.

Rozwiązanie:

 

Na początek należy wejść w zakładkę Recenzja i wybrać opcję „Pokaż wszystkie komentarze”. Komentarze zostaną pokazane w elektronicznej wersji arkusza.

komentarze

Następnie należy wejść w zakładkę „Układ strony” i włączyć okno dialogowe zbioru opcji „Ustawienia strony”.

komentarze

Otworzy się nowe okno dialogowe „Ustawienia strony”. Należy wejść w ostatnią zakładkę „Arkusz” (1), po czym w obszarze opcji „Drukuj” wybrać z rozwijanej listy „Komentarze” (2) opcję „Na końcu arkusza”, umieszczającą komentarze na końcu wydruku, lub „Jak w arkuszu”, pozwalającą na drukowanie komentarzy przy komórkach, do których są wstawione. Na koniec należy wybrać opcję „Drukuj” (3).

komentarze

Zobacz również:

Jak zmienić kolor karty?
Jak usunąć zakreślenie nieprawidłowych danych?
Jak pokazać więcej linii siatki na wykresie?
Jak wydrukować wszystkie wiersze na jednej stronie?
Jak wydrukować cały skoroszyt?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady