Jak wydrukować cały arkusz na jednej stronie?

Drukowanie w programie Excel jest o tyle złożone, że możemy chcieć, aby na jednej stronie drukowane były różne zakresy komórek. Dostosowanie wielkości obszaru do wielkości wydruku jest bardzo istotne podczas tworzenia dokumentów np. związanych z pracą zawodową.

Rozwiązanie:

 

Aby wydrukować cały arkusz na jednej stronie, należy wejść w menu „Plik” i wybrać opcję „Drukuj”.

cały arkusz

Następnie po prawej stronie otworzą się ustawienia drukowania. Należy kliknąć na ostatnie pole, gdzie rozwinie się lista z opcjami do wyboru. Należy wybrać w niej opcję „Dopasuj arkusz do jednej strony”, aby cały arkusz został wydrukowany na jednej kartce.

cały arusz

Należy pamiętać, że opcja ta dostosuje wielkość zawartości arkusza do wielkości wydruku. W przypadku wydruku na standardowej kartce A4, arkusz o wielu danych może stać się po prostu nieczytelny.

Zobacz również:

Jak obliczyć procent danej liczby?
Jak zmienić kolejność pól w tabeli przestawnej?
Jak sprawdzić zgodność pliku podczas zapisywania w starszej wersji?
Jak zrobić wykres funkcji w Excelu?
Jak wydrukować cały skoroszyt?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady