Jak wydrukować cały arkusz na jednej stronie?

Drukowanie w programie Excel jest o tyle złożone, że możemy chcieć, aby na jednej stronie drukowane były różne zakresy komórek. Dostosowanie wielkości obszaru do wielkości wydruku jest bardzo istotne podczas tworzenia dokumentów np. związanych z pracą zawodową.

Rozwiązanie:

 

Aby wydrukować cały arkusz na jednej stronie, należy wejść w menu „Plik” i wybrać opcję „Drukuj”.

cały arkusz

Następnie po prawej stronie otworzą się ustawienia drukowania. Należy kliknąć na ostatnie pole, gdzie rozwinie się lista z opcjami do wyboru. Należy wybrać w niej opcję „Dopasuj arkusz do jednej strony”, aby cały arkusz został wydrukowany na jednej kartce.

cały arusz

Należy pamiętać, że opcja ta dostosuje wielkość zawartości arkusza do wielkości wydruku. W przypadku wydruku na standardowej kartce A4, arkusz o wielu danych może stać się po prostu nieczytelny.

Zobacz również:

Jak udostępnić pracownikom edycję części arkusza?
Jak zmienić liczby na datę?
Jak wydrukować cały skoroszyt?
Jak sprawdzić poprawność wpisywanych danych?
Jak zmienić kolor karty?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady