Jak wydrukować ciekawą tabliczkę mnożenia dla dziecka?

Tabliczka mnożenia jest czymś, czego uczył się w szkole podstawowej każdy z nas. Oznacza to, że również nasze dzieci będą zmuszone do jej przyswojenia, co przy umysłach ścisłych nie jest trudne, ale przy zmyśle humanistycznym może być już cięższe do zrobienia. Z tego powodu warto pomóc dziecku, drukując dla niego ciekawą tabliczkę mnożenia.

Rozwiązanie:

 

Aby wydrukować dziecku ciekawą tabliczkę mnożenia, należy najpierw wprowadzić ją do programu Excel. W tym celu należy wejść w menu „Plik”, a następnie wybrać opcję „Nowe”.

tabliczka

Następnie po prawej stronie w zbiorze szablonów należy wybrać opcję „Więcej szablonów”, a tam „Tabele naukowe i matematyczne”.

tabliczka

Otworzy się okno, gdzie dostępne będą różne opcje tabliczki mnożenia – należy wybrać pierwszą z nich i dwukrotnie kliknąć.

tabliczka

Zostanie otwarte nowe okno programu – jeśli chcemy zachować je na komputerze, musimy pamiętać o jego zapisaniu. W oknie tabliczki mnożenia możemy zmienić m.in. grafikę czy rodzaj czcionki.

tabliczka

Aby wydrukować tabliczkę, należy zaznaczyć cały jej obszar. Następnie wejść w menu „Plik” i wybrać opcję „Drukuj”.

tabliczka

W ustawieniach drukowania należy dokonać kilku zmian. W pierwszym polu (1) wybieramy „Drukuj zaznaczenie” z listy rozwijanej. W czwartym polu (2) należy upewnić się, że została ustawiona „Orientacja pozioma”. W szóstym polu (3) należy ustawić „Marginesy niestandardowe”, jeśli takie nie włączyły się automatycznie. W ostatnim polu (4) należy ustawić opcję „Dopasuj arkusz do jednej strony” – można wybrać ją z rozwijanego menu. Na koniec należy kliknąć przycisk „Drukuj” (5).

tabliczka

Zobacz również:

Podstawowe pojęcia w Excelu
Jak stworzyć formułę z łamaną linią (Enterem)?
Jak chronić arkusz przed innymi użytkownikami?
Jak przeglądać dwie odrębne części arkusza jednocześnie?
Jak stworzyć tabliczkę mnożenia (pytanie o pracę)?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady