Jak wydrukować ciekawą tabliczkę mnożenia dla dziecka?

Tabliczka mnożenia jest czymś, czego uczył się w szkole podstawowej każdy z nas. Oznacza to, że również nasze dzieci będą zmuszone do jej przyswojenia, co przy umysłach ścisłych nie jest trudne, ale przy zmyśle humanistycznym może być już cięższe do zrobienia. Z tego powodu warto pomóc dziecku, drukując dla niego ciekawą tabliczkę mnożenia.

Rozwiązanie:

 

Aby wydrukować dziecku ciekawą tabliczkę mnożenia, należy najpierw wprowadzić ją do programu Excel. W tym celu należy wejść w menu „Plik”, a następnie wybrać opcję „Nowe”.

tabliczka

Następnie po prawej stronie w zbiorze szablonów należy wybrać opcję „Więcej szablonów”, a tam „Tabele naukowe i matematyczne”.

tabliczka

Otworzy się okno, gdzie dostępne będą różne opcje tabliczki mnożenia – należy wybrać pierwszą z nich i dwukrotnie kliknąć.

tabliczka

Zostanie otwarte nowe okno programu – jeśli chcemy zachować je na komputerze, musimy pamiętać o jego zapisaniu. W oknie tabliczki mnożenia możemy zmienić m.in. grafikę czy rodzaj czcionki.

tabliczka

Aby wydrukować tabliczkę, należy zaznaczyć cały jej obszar. Następnie wejść w menu „Plik” i wybrać opcję „Drukuj”.

tabliczka

W ustawieniach drukowania należy dokonać kilku zmian. W pierwszym polu (1) wybieramy „Drukuj zaznaczenie” z listy rozwijanej. W czwartym polu (2) należy upewnić się, że została ustawiona „Orientacja pozioma”. W szóstym polu (3) należy ustawić „Marginesy niestandardowe”, jeśli takie nie włączyły się automatycznie. W ostatnim polu (4) należy ustawić opcję „Dopasuj arkusz do jednej strony” – można wybrać ją z rozwijanego menu. Na koniec należy kliknąć przycisk „Drukuj” (5).

tabliczka

Zobacz również:

Jak wstawić do komórki aktualną nazwę pliku?
Jak usunąć hiperłącze?
Jak zmienić typ wykresu przestawnego?
Jak obliczyć rzeczywistą stopę procentową?
Jak wyczyścić formatowanie komórek?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady