Jak wydrukować dokument bez komentarzy, nie usuwając ich?

Tworząc dokumenty Word niejednokrotnie zabiegamy o pojawienie się w nich odpowiednich komentarzy. Wynika to np. z faktu, że tekst jest poprawiany przez kilka osób pod kątem merytorycznym oraz językowym. Jeśli naniesiemy wszystkie zmiany, ale nie chcemy, aby wydrukowały się również komentarze, musimy zaznaczyć to w opcjach drukowania.

Rozwiązanie:

Aby wydrukować dokument bez komentarzy, ale nie usunąć ich z niego, należy wejść w menu „Plik” i wybrać opcję „Drukuj”.

bez komentarzy

Po prawej stronie otworzy się okno dotyczące drukowania. W dziale „Ustawienia” należy wybrać pierwszą z wartości, aby otworzyło się rozwijane menu. Następnie należy zjechać na sam dół i odznaczyć opcję „Drukuj adjustację”.

bez komentarzy

W ten sposób plik zostanie wydrukowany bez komentarzy, a jednocześnie nie zostaną one usunięte z jego cyfrowanej wersji.

 

Zobacz również:

Jak stworzyć zaproszenia na ślub w Wordzie?
Jak wstawić ozdobną poziomą linię?
Jak skopiować tekst do Worda bez formatowania?
Jak przetłumaczyć tekst za pomocą Worda?
Jak ustawić odległość obramowania od tekstu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady