Jak wydrukować dokument po recenzji?

Problem:
Jak wydrukować dokument po recenzji?
 
Jeśli nasza praca była przez kogoś recenzowana to wszystkie poprawki będą widoczne zarówno w dokumencie jak i na wydruku. Aby móc wydrukować poprawiony dokument bez widocznych zmian musimy je zaakceptować.
 
Rozwiązanie:
Jeśli chcemy pozbyć się kolorowych oznaczeń formatowania ustawiamy kursor na początku danego fragmentu tekstu. Przechodzimy na kartę Recenzja. W sekcji Zmiany klikamy formant Następne.
Zostanie podświetlona kolejna zmiana.
 
 
Jeśli się z nią zgadzamy – klikamy formant Zaakceptuj.
 
Kolorowe podkreślenie znika zostaje tylko poprawna wersja. W tym przypadku dopisana przez recenzenta mała litera o zostaje w dokumencie. Podświetlenie automatycznie przesuwa się na najbliższą zmianę (czyli usunięte wielkie O).
 
 
Jeśli zmiana nam nie odpowiada możemy także ją odrzucić klikając formant Odrzuć. Wtedy zmiana zostaje cofnięta – usunięte przez recenzenta wielkie O zostaje w dokumencie (oczywiście zostawiamy je jedynie dla celów demonstracyjnych:)). Podświetlenie automatycznie przechodzi na kolejną zmianę.
 
 
Pomiędzy zmianami w dokumencie nawigujemy za pomocą przycisków Następne i Poprzednie. W ten sposób przesuwamy podświetlenie pomiędzy poszczególnymi poprawkami recenzenta.
 
Jeśli mamy bardzo dużo zmian w dokumencie i nie chcemy ich pojedynczo sprawdzać i zatwierdzać możemy zaakceptować wszystkie naraz.
 
Klikamy strzałkę pod formantem Zaakceptuj. Z listy opcji wybieramy Zaakceptuj wszystkie zmiany w dokumencie.
 
 
W tej chwili pozostałe zmiany zostają zaakceptowane:
Dokument jest gotowy do druku! 🙂

Zobacz również:

Jak szybko napisać list biznesowy?
Jak ustawić obrazek opływający tekstem jedynie z góry i dołu?
Jak zmienić orientację strony (pionowa, pozioma)?
Jak zapisać dokument z własną nazwą?
Jak wyczyścić formatowanie z tekstu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady