Jak wydrukować dokument po recenzji?

Problem:
Jak wydrukować dokument po recenzji?
 
Jeśli nasza praca była przez kogoś recenzowana to wszystkie poprawki będą widoczne zarówno w dokumencie jak i na wydruku. Aby móc wydrukować poprawiony dokument bez widocznych zmian musimy je zaakceptować.
 
Rozwiązanie:
Jeśli chcemy pozbyć się kolorowych oznaczeń formatowania ustawiamy kursor na początku danego fragmentu tekstu. Przechodzimy na kartę Recenzja. W sekcji Zmiany klikamy formant Następne.
Zostanie podświetlona kolejna zmiana.
 
 
Jeśli się z nią zgadzamy – klikamy formant Zaakceptuj.
 
Kolorowe podkreślenie znika zostaje tylko poprawna wersja. W tym przypadku dopisana przez recenzenta mała litera o zostaje w dokumencie. Podświetlenie automatycznie przesuwa się na najbliższą zmianę (czyli usunięte wielkie O).
 
 
Jeśli zmiana nam nie odpowiada możemy także ją odrzucić klikając formant Odrzuć. Wtedy zmiana zostaje cofnięta – usunięte przez recenzenta wielkie O zostaje w dokumencie (oczywiście zostawiamy je jedynie dla celów demonstracyjnych:)). Podświetlenie automatycznie przechodzi na kolejną zmianę.
 
 
Pomiędzy zmianami w dokumencie nawigujemy za pomocą przycisków Następne i Poprzednie. W ten sposób przesuwamy podświetlenie pomiędzy poszczególnymi poprawkami recenzenta.
 
Jeśli mamy bardzo dużo zmian w dokumencie i nie chcemy ich pojedynczo sprawdzać i zatwierdzać możemy zaakceptować wszystkie naraz.
 
Klikamy strzałkę pod formantem Zaakceptuj. Z listy opcji wybieramy Zaakceptuj wszystkie zmiany w dokumencie.
 
 
W tej chwili pozostałe zmiany zostają zaakceptowane:
Dokument jest gotowy do druku! 🙂

Zobacz również:

Jak usunąć tabelę lub jej zawartość?
Jak dodać cień do rysunku lub autokształtu?
Jak zmienić pierwsze litery zdania na wielkie?
Jak ustawić obrazek opływający tekstem?
Jak ustawić odległość obramowania od krawędzi strony?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady