Jak wydrukować kilka slajdów na jednej stronie?

Podczas drukowania prezentacji domyślną opcją jest drukowanie jednego slajdu na całej stronie. Jest to opcja wygodna w przypadku prezentacji z niewielką ilością slajdów, a także tam, gdzie slajdy są bardzo szczegółowe i potrzebny jest duży rozmiar wydruku, aby dostrzec wszystkie szczegóły. W innym przypadku można ustawić wydruk kilku slajdów na jednej stronie.

Rozwiązanie:

Aby ustawić drukowanie inne niż domyślne, ustawione w programie, należy wejść w zakładkę „Plik” i wybrać opcję „Drukuj”.

kilka slajdów

Następnie po prawej stronie otworzy się okno z danymi dotyczącymi drukowania. W ustawieniach należy wybrać opcję Slajdy na całych stronach”.

kilka slajdów

W ramach listy rozwijanej zmienić liczbę slajdów drukowanych na stronie. Do wyboru mamy od jednego do 9 slajdów na jednej stronie wydruku.

kilka slajdów

Zobacz również:

Jak przygotować prezentację?
Jak dodać gradient jako tło slajdu?
Jak dodać obiekt ClipArt jako tło slajdu?
Jak ustawić przyciski przełączania slajdów?
Jak automatycznie uruchamiać prezentację po starcie Windows 7?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady