Jak wydrukować wszystkie wiersze na jednej stronie?

Czasami podczas drukowania w programie Excel zależy nam na ujęciu w jednej stronie wszystkich drukowanych wierszy. Jest to możliwe, jednak trzeba mieć na uwadze, że niezbędne może być odpowiednie ustawienie funkcji drukowania.

Rozwiązanie:

 

Aby wydrukować wszystkie wiersze na jednej stronie, należy wejść w menu „Plik” i wybrać opcję „Drukuj”.

wszystkie wiersze

Po prawej stronie otworzy się nowa karta menu. W niej należy w ustawieniach strony, w ostatniej z funkcji, z rozwijanego menu wybrać opcję „Dopasuj wszystkie wiersze do jednej strony” (1). Możliwe, że – jeśli wierszy jest sporo – konieczne będzie również zmienienie orientacji strony z pionowej na poziomą (2).

wszystkie wiersze

Przy dużej ilości drukowanych wierszy, czy przy wierszach długich, zawierających dużo informacji, może zdarzyć się tak, że treść będzie nieczytelna. Warto o tym pamiętać podczas drukowania.

Zobacz również:

Jak zakreślić nieprawidłowe dane?
Jak sprawdzić poprawność wpisanego tekstu?
Jak utworzyć wykres przestawny?
Jak zamienić wielkie litery na małe?
Co zrobić, aby zawsze widzieć nagłówki kolumn?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady