Jak wydrukować wszystkie wiersze na jednej stronie?

Czasami podczas drukowania w programie Excel zależy nam na ujęciu w jednej stronie wszystkich drukowanych wierszy. Jest to możliwe, jednak trzeba mieć na uwadze, że niezbędne może być odpowiednie ustawienie funkcji drukowania.

Rozwiązanie:

 

Aby wydrukować wszystkie wiersze na jednej stronie, należy wejść w menu „Plik” i wybrać opcję „Drukuj”.

wszystkie wiersze

Po prawej stronie otworzy się nowa karta menu. W niej należy w ustawieniach strony, w ostatniej z funkcji, z rozwijanego menu wybrać opcję „Dopasuj wszystkie wiersze do jednej strony” (1). Możliwe, że – jeśli wierszy jest sporo – konieczne będzie również zmienienie orientacji strony z pionowej na poziomą (2).

wszystkie wiersze

Przy dużej ilości drukowanych wierszy, czy przy wierszach długich, zawierających dużo informacji, może zdarzyć się tak, że treść będzie nieczytelna. Warto o tym pamiętać podczas drukowania.

Zobacz również:

Jak stworzyć spis telefonów w firmie?
Jak utworzyć tabelę przestawną/raport tabeli przestawnej?
Jak zmienić widok arkusza?
Co zrobić, aby zawsze widzieć nagłówki kolumn?
Jak szybko dopasować szerokość i wysokość komórek do tekstu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady